Įdomus susitikimas

Zarasuose pagal tarptautinę programą ERASMUS+ ,,Zarasų krašto” redakcijoje ir Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje praktiką atlieka Daugpilio universiteto (Latvija) studentai Solvita Rubike ir Ilmars Mežaraups. Pagal studijuojamus dalykus ir pasirinktas praktikos gaires jie susipažįsta su Zarasų krašto ir Lietuvos istorija, kultūra, menu, teisiniais klausimais, švietimo sistema, spaudoje dalijasi savo įspūdžiais apie Zarasus.

                      Zarasų ,,Ąžuolo” gimnazijoje surengtas praktikantų susitikimas su gimnazistais. Šių eilučių autorius ir studentų praktikos vadovas III-ių gimnazijos klasių mokinių grupei pristatė susitikimo svečius ir apibūdino renginio tikslus, gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Gitana Kavaliauskaitė nusakė bendrystės su kaimynais latviais prasmę.

                      I. Mežaraups, baigęs anglų kalbos studijas, o dabar siekiantis teisės bakalauro, pristatė savo universitetą, mokymosi programas, studentų veiklą, taip pat kalbėdamasis su gimnazistais lygino ir aiškinosi Latvijos ir Lietuvos švietimo sistemų ypatumus.

Gimnazistams buvo įdomu bendrauti su studentais. Ilmars smagiai pateikė posakių latvių kalba, aiškino latvių kalbos žodžių prasmes. Kaip žinia, lietuvių ir latvių kalbos yra giminiškos, tad vartojama daug panašių žodžių. Yra skambančių panašiai, bet reiškiančių visai kitas sąvokas. Gimnazistams buvo naudinga patobulinti anglų kalbos žinias (studentai bendravo daugiausia angliškai, kai ką paaiškindami rusų kalba), taip pat pasimokyti retorikos, sužinoti apie studijas Latvijoje.

Vasilijus Trusovas. Nuotraukos Gitanos Kavaliauskaitės