Ir atsišaukė dainai daina Zarasuos…

Mūsų krašto poetų Pauliaus Širvio, Fausto Kiršos ir Antano Vienažindžio kūrybinis palikimas jau septintus metus įprasminamas Zarasuose vykstančiame Lietuvos moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalyje-konkurse „Kai dainai daina atsišauks“. Renginį  organizuoja Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, renginio partneriai – Zarasų rajono savivaldybė ir Zarasų kultūros centras. Gegužės 6d. į Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje vykusį konkursą iš Vilniaus, Šiaulių, Molėtų, Ariogalos, Raseinių, Kėdainių ir Zarasų susirinkusius dalyvius sveikino vertinimo komisijos pirmininkas, Lietuvos aktorius, režisierius, Zarasų krašto garbės pilietis Algirdas Latėnas, teatro, televizijos ir kino aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas, dainų autorius ir atlikėjas Aurimas Svidinskas, Algirdo Svidinsko, legendinio Aukštaitijos dainiaus sūnus. Jaunieji atlikėjai konkursui turėjo parengti dvi savo kūrybos dainas, bent vienai jų būtinai pasirinkti poetų Pauliaus Širvio, Fausto Kiršos ar Antano Vienažindžio tekstą.

Komisiją stebino konkurso dalyvių kūrybiškumas, atlikimo įvairovė, savitos Zarasų krašto poetų lyrikos interpretacijos. Buvo smagu scenoje išvysti esamus ir jau buvusius mūsų gimnazijos auklėtinius. Kai kuriuos jų girdint ne pirmus metus, džiugino pasiekta meninė branda, kūrybos gilumas. Visiems konkurso dalyviams gimnazijoje buvo įteikti  dalyvio diplomai, Pauliaus Širvio rinktinės knygos ir suvenyrai su festivalio-konkurso atributika. Paklausę kolegų kūrybos bei patys ją dovanoję kitiems, jaunieji kūrėjai nekantriai laukė komisijos verdikto  – kurie išrinktieji galės savąsias dainas pristatyti Zarasų miesto visuomenei laureatų koncerto metu Zarasų kultūros centre.

Laureatų laukė gausios rėmėjų ir Zarasų rajono savivaldybės bei gimnazijos įsteigtos  dovanos. I-ą vietą už Pauliaus Širvio poezijos muzikinę interpretaciją moksleivių kategorijoje jau antrus metus iš eilės pelnė Evelina Dubauskaitė iš Kėdainių.  Zarasų „Rotary“ klubo narys Ignas Zavackas klubo vardu laureatei įteikė 150 eurų vertės dovanų čekį.  Tokia pat dovana džiaugėsi ir I-os vietos už Antano Vienažindžio poezijos muzikinę interpretaciją studentų ir jaunimo kategorijoje laimėtojai, buvę mūsų gimnazijos mokiniai, Gilmės Dainytės, Dianos Boriak ir Adomo Mechovičiaus trio iš Vilniaus. Jiems 150 eurų vertės prizą įteikė ir kūrybinės sėkmės palinkėjo seimo narys Algimantas Dumbrava, šio konkurso globėjas ir rėmėjas.

II-osios vietos laimėtojai moksleivių (Viltės Gečytės, Dovydo Girsko ir Gusto Braškio trio iš Molėtų gimnazijos) ir studentų (Domas Ročka ir Raseinių) kategorijoje gimnazijos direktoriaus Rimanto Bikulčiaus buvo apdovanoti 100 eurų vertės muzikos prekių parduotuvės „Tamsta“ dovanų čekiais. III-oji vieta ir 50 eurų vertės dovanų čekiai atiteko Airingos Šapalaitės ir Algintės Kavarskaitės duetui (Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija) ir Aurimui Liudvinovičiui (studentui iš Vilniaus).

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė 200 eurų vertės muzikos prekių parduotuvės „Tamsta“ dovanų čekį įteikė geriausiu šių metų konkurso muzikantu pripažintai ir  GRAND PRIX-2023 nominaciją laimėjusiai studentei iš Vilniaus Ievai Baronaitei. Jauniausią konkurso laureatą – Ariogalos meno mokyklos 6 klasės mokinę Melitą Paškevičiūtę pasveikino ir 50 eurų vertės dovanų čekį įteikė Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos tarybos pirmininkė Ina Orlovskaja. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Zarasų skyriaus įsteigtu patriotiškiausios konkurso dainos prizu – 50 eurų vertės dovanų čekiu, kurį įteikė Vaida Lazdauskienė, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių Demokratų Zarasų sk. pirmininkė,  apdovanota Viltė Šileikytė iš Zarasų P.Širvio progimnazijos. Diplomais už meninę brandą (Adrija Zavackaitė),  kūrybinius ieškojimus (ansamblis „Fallco“),  originaliausią aranžuotę (Emilija Ndukve, Evelina Namajuškutė, Miglė Akelionytė),  dainuojamosios poezijos žanro puoselėjimą (Emilija Venediktovaitė, Emilija Vaitkutė, Armandas Stunžėnas), meninio kelio pradžią (Marija Mechovičiūtė), vokalinę raišką (Marija Šipelytė) Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos prizais ir renginio rėmėjo fotomenininko Algimanto Navicko albumais apdovanoti jaunieji bardai iš Vilniaus, Šiaulių, Zarasų.

Besibaigiant renginiui organizatoriai dėkojo mokinius ruošusiems mokytojams, konkurso globėjams ir rėmėjams, partneriams: Zarasų rajono savivaldybei, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijai, Zarasų kultūros centrui, didžiausiems pagalbininkams – garso operatoriams Sauliui Kuzmai, Simonui Navickui, apšvietėjui Tomui Žiliukui, kūrybinių industrijų skyriaus vedėjui Erikui Černovui, bei visiems žiūrovams,  spėjusiems pamilti Zarasų krašto poetų poeziją.  Renginį baigė vertinimo komisijos narių pasirodymai: džiugino Algirdo Latėno tarmiški palinkėjimai, jautriai skambėjo Giedriaus Arbačiausko kūryba, Algirdo Svidinsko sūnaus atliekamos dainos,  o Gintaro Andrijausko poeto P.Širvio žodžiais sukurtą dainą „Buvo vasara“, tapusią šios šventės himnu, sutartinai linksmai traukė visi renginio dalyviai.

Norime padėkoti konkurso globėjams seimo nariui Algimantui Dumbravai ir Zarasų krašto garbės piliečiui Algirdui Latėnui; konkurso rėmėjams Zarasų rajono savivaldybei ir merei Nijolei Guobienei, Zarasų Rotary klubui, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Zarasų skyriui, fotomenininkams Algimantui Navickui ir Rimantui Bikulčiui, ir visiems, kurių pastangomis mūsų krašte gyvas lietuviškas žodis, jaunimo kūryba ir skambi daina.

Gražvydas Gasparavičius, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos muzikos mokytojas, nuotraukos Eriko Černovo ir Vaido Girčio