Iš  Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso sugrįžus

Gegužės 5-ą dieną Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijoje įvyko tradicinis  respublikinis Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkursas. Jame žinomų bardų, poetų ir savo kūryba dalijosi regionų atrankose nugalėję jaunieji atlikėjai. Duetų, ansamblių ir solistų kategorijose varžėsi poeziją bei muziką mėgstantis jaunimas iš įvairiausių šalies kampelių. Šis konkursas jau eilę metų skatina 9–12 klasių mokinių kūrybiškumą, domėjimąsi lietuvių ir pasaulio poezija, Lietuvos praeitimi ir kultūra, lavina estetinį skonį. Pagal nuostatas privaloma atlikti dvi dainas, vieną iš jų būtinai savos kūrybos. Konkurso vertinimo komisijos pirmininku buvo Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis, jam talkino dainų autorius ir atlikėjas, poetas, gitaristas, kompozitorius, radijo laidų vedėjas, atlikėjų asociacijos AGATA Tarybos pirmininkas Domantas Razauskas.

Susumavus konkurso rezultatus, komisijos sprendimu I-o laipsnio laureato diplomą solistų kategorijoje pelnė “Ąžuolo” gimnazijos trečiokė Adrija Zavackaitė. Tai svarus metų laimėjimas ir jos kūrybos pripažinimas respublikoje. II-ojo laipsnio diplomu ansamblių kategorijoje buvo apdovanotas antrokių Emilijos Vaitkutės, Emilijos Venediktovaitės ir trečioko Armando Stunžėno ansamblis. Tokia laimėjimų gausa, liudijančia jaunųjų zarasiečių talentą kurti, verta džiaugtis.

Vasaros atostogų metu kuriantis Lietuvos jaunimas „gyvai“ susitiks tradicinėje bardų stovykloje Rūdiškėse (Trakų raj.), kur kiekvieną dieną vis kiti žinomi Lietuvoje aktoriai ir atlikėjai ves praktinius ir teorinius užsiėmimus, skatinančius mokinių saviraišką, kūrybiškumą, iniciatyvą. Vakarais bus rengiami stovyklos dalyvių koncertiniai pasirodymai, susitikimai su žinomais menininkais. Stovyklos kulminacija – baigiamieji koncertai Trakų Vokės dvaro sodyboje ir bardų festivalyje „Akacijų alėja“.  Kaip ir kasmet, šiemet bardų stovykloje bus ir zarasiečių moksleivių. Tad bus užmezgamos naujos pažintys, gims naujos dainos, formuosis nauji kūrėjai. Palinkėkime jiems sėkmės.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius. Nuotraukos autoriaus.