Iš VII-osios respublikinės muzikos olimpiados sugrįžus

Netruko prabėgti dar vieni metai, ir kovo 2d. kartu su rajoninės muzikos olimpiados pirmosios vietos savo amžiaus kategorijoje nugalėtoja, „Ąžuolo“ gimnazijos II-oke Rugile Staskevičiūte, bei jos pagalbininkėmis Ieva Baronaite ir Gilme Dainyte vykstame į Klaipėdą –  į muzikos olimpiados respublikinį etapą. Į jį iš visos respublikos atvyko rajoninių turų nugalėtojai – 44 geriausi ir gabiausi jaunieji muzikantai. Nepaisant kiek ankstyvo išvykimo (4-ą valandą ryto), važiavome komfortiškai ir sparčiai, ir jau 10 valandą olimpiados atidarymo metu kaip mokėdami kartu su kitais dalyviais tradiciškai lotyniškai giedojome muzikos olimpiados himną „Cantemus ad unum omnes“ („Leiskite mums dainuoti“), o vargonais pritarė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto dėstytoja Gražina Ribokaitė.

Dienotvarkė buvo labai įtempta – olimpiados dalyviai turėjo atlikti keturias užduotis: muzikinės kultūros pažinimo testą, kurio metu tikrinamos muzikos istorijos ir teorijos žinios, muzikos rašto bei ritmo skaitymo iš lapo pratimus, padainuoti pasirinktą dainą, labiausiai atskleidžiančią vokalinius dalyvio gebėjimus, bei pristatyti ir atlikti originalią (paties kurtą) kompoziciją. Kiekvieną olimpiados dalį vertino atskiros žinovų komisijos, vadovaujamos savo srities profesionalų. Vertinimo komisijai vadovavo LMTA profesorė, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė, kompozitorė dr. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Dainavimo ir kompozicijos užduotys LMTA Klaipėdos fakulteto koncertų salėje vyko kaip atviri koncertai – jaunųjų kūrėjų balsais ir skambančiais instrumentais galėjo mėgautis visi. Įvairios  sudėties instrumentiniai ansambliai, duetai ir solistai keitė vienas kitą, liejosi fantazijų, improvizacijų, dainų kaskados. Unikalios savo išgyvenimais kompozicijos stebino ir džiugino: vienos – savo naujovėmis, kitos  – išieškota gelme, trečios – grynu paprastumu. Svaiginamai laisvai liejosi  fortepijono, smuikų, fleitų, akordeono, gitaros  ar violončelės garsai.

Mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare „Šiuolaikinio meninio ugdymo kontekstai: nuo muzikos teorijos link muzikinio ugdymo praktikos“; kartu su mokiniais išklausė smagų vokalinio ansamlio „Kivi“ koncertą.

Komisija, susumavus rezultatus, paskelbė nugalėtojus: I laipsnio diplomą vyresniųjų kategorijoje laimėjo Laurynas Bertulis, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos vienuoliktokas, apdovanotas ir už brandžiausią kūrybinę užduotį, kurią atliko valstybinis „Lietuvos“ ansamblis.  II-ą ir III-ą vietas pasidalino Klaipėdos licėjaus mokiniai Miglė Inga Kuprelytė  ir Justas Pilibaitis. Mūsų gimnazijos mokinė Rugilė Staskevičiūtė pagal surinktus balus užėmė VI-ą vietą respublikoje, kuo tikrai galime pasidžiaugti. Turime metus laiko toliau gilinti savo žinias ir įgūdžius, dar labiau kryptingai tobulėti, stengiantis užpildyti dalyko spragas, mokantis iš kitų pasiekimų, juk iki prizinės vietos trūko tik 0.38 balo..

Už patogią kelionę komfortiška transporto priemone dėkojame Zarasų autobusų parkui, bei vairuotojui Sergejui Volikovui.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius
Nuotraukos autoriaus