Įspūdžiai ir pasiekimai konkurse „Žemės ir pavasariai“

Jau trečius metus VšĮ „Bardai LT“ inicijuoja šalies jaunimo dainuojamosios poezijos konkursą „Žemės ir pavasariai“. Konkurse kviečiami dalyvauti jaunuoliai nuo 15 iki 30 metų iš visos Lietuvos, siųsdami dvi įrašytas savo kūrybos dainas (arba vieną savo kūrybos dainą, kitą – pasirinkto žinomo šalies dainuojamosios poezijos atlikėjo dainą) nurodytu e-pašto adresu. Vienas iš konkurso tikslų – suteikti galimybę jaunimo kūrybinei raiškai, kūrybiniams eksperimentams, sudaryti sąlygas jaunimui pasirodyti viešame koncerte su žinomais šalies atlikėjais.

Organizatorių buvome informuoti, kad  ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos jaunieji kūrėjai yra atrinkti dalyvauti šalies jaunimo dainuojamosios poezijos konkurso „Žemės ir pavasariai” finale, kuris vyko rugsėjo 23 d. Vilniaus Mokytojų namų „Baltojoje salėje“. Kompetentinga komisija, kurią sudarė dainų autoriai ir atlikėjai  Andrius Kulikauskas, Darius Žvirblis bei Andrius Kaniava, vertino dalyvių kūrybinius gebėjimus, vokalinius įgūdžius, instrumentines aranžuotes, meninį programos atlikimą, sceninę laikyseną, poetinio teksto interpretaciją, originalumą ir išraiškingumą.  Mums teko varžytis ir su jau subrendusiais ir patyrusiais muzikantais, nes pagal konkurso nuostatas  komisija išskiria laimėtojus trijose kategorijose – solisto, dueto ir ansamblio, į amžiaus grupes konkursantai neskirstomi.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, padėkos raštais. Trys savo kategorijoje geriausieji laimėjo ir piniginius prizus, bei tą pačią rugsėjo 23 d. 20 val. turėjo galimybę kartu su žinomais Lietuvos atlikėjais pasirodyti baigiamajame konkurso koncerte gyvos muzikos klube „Tamsta“. Scenoje savo kūrybos dainas atliko dainuojantys aktoriai Giedrius Arbačiauskas, Gediminas Storpirštis, Andrius Kaniava, atlikėjai Darius Žvirblis, Vygantas Kazlauskas, Džiugas Karoblis. Komisijos sprendimu šio konkurso ansamblio kategorijoje I-ą vietą šiemet laimėjo „Ąžuolo“ gimnazistės Emilija Vaitkutė,  Emilija Venediktovaitė ir Adrija Zavackaitė. Sausakimšame nuo žiūrovų muzikos klube „Tamsta“ (renginys buvo nemokamas) jos atliko dvi savo kūrybos dainas poetų  Pauliaus Širvio ir Elenos Mezginaitės žodžiais. Tai jau ne pirmas zarasiečių laimėjimas šiame konkurse: prieš dvejus metus Emilijų duetas yra pelnęs pirmąją vietą, tuomet jos buvo jauniausios konkurso dalyvės.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius. Nuotraukos Vaido Girčio