Įspūdžiai iš Vokietijos

Lapkričio 13 dieną aplankėme  antrąjį miestą – Niurnbergą.Tai  miestas pietinėje Vokietijos dalyje, antras pagal dydį Bavarijos žemėje, įkurtas XI amžiuje. Niurnbergas reiškia pliką kalną, uolą. Šis miestas, kaip ir daugelis kitų didingų miestų, gali pasigirti išskirtine architektūra bei senoviniais pastatais. Niurnbergo pilis įspūdinga, ji dominuoja panoramoje. Ši tvirtovė buvo visų teisėtų vokiečių karalių ir imperatorių gyvenamoji vieta. Dar miestą puošia  dvi didingos bažnyčios: Šv. Zebaldo ir Šv. Lauryno. Šv. Zebaldo bažnyčia priklauso protestantams, tai viena didžiausių gotikinių bažnyčių mieste, kuri savo metus pradėjo skaičiuoti dar XIII amžiuje. Tiesa, ji viena iš seniausių visoje Vokietijoje. Bažnyčios pavadinimas kilo nuo Šv. Zebaldo, kurio palaikai ilsisi kriptoje. Taip pat yra mitas, kad kai jis mirė, jo kūnas buvo įdėtas į vežimą,  kuri traukė du jaučiai. Buvo sakyta, kur vežimas sustos, ten jis bus palaidotas. Vežimas sustojo prie Šv. Petro koplyčios, kuri vėliau buvo perstatyta į šią  bažnyčią.

XV-XVI a. Niurnbergas tapo Vokietijos renesanso centru, o šiame mieste gimė vokiečių renesanso tapytojas, grafikas, teoretikas Albrechtas Diureris. Vienas skandalingas šiuolaikinis skulptorius pagal Diurerio  kiškio piešinį mieste pastatė kiškio  skulptūrą, kuri vadinama „frankiškai linksma“. Prie jos mes nuotaikingai nusifotografavome. Beje, Antrojo pasaulinio karo metais 90 procentų Niurnbergo senamiesčio  buvo barbariškai sugriauta. Ilgą laiką visi, ypač kancleris Adolfas Hitleris, Niurnbergą laikė pačia vokiškiausia žeme. Šis miestas Hitleriui buvo magiškas. Mieste vyko  Niurnbergo karo nusikaltimų tribunolas, kuriame buvo teisiami Hitlerio pasekėjai.

Taip pat šis miestas ypatingas tuo, kad kiekvienais metais gegužės mėnesį vyksta Niurnbergo festivalis „ Mėlynoji naktis“,  kai visų miesto pastatų languose dega mėlyna švieselė. Tai ne tik spalvų, bet meno ir kultūros šventė. Festivalio metu senamiestyje pasirodo apie 70 įvairių  kolektyvų, čia prisijungia miesto muziejai, galerijos, klubai, teatrai, bažnyčios. Jie pristato įvairialypį Niurbergo kultūrinį gyvenimą.

Iki Strasbūro važiuoti liko nedaug. Šis Prancūzijos miestas įsikūręs prie pat sienos su Vokietija. Atgal grįšime taip pat per Vokietiją, tik jau lankysimės Noišvanšteino pilyje.

Laura Vasilevskytė, jaunoji projekto MEPA ambasadorė, nuotraukos Daivos Matijošienės ir Samantos Račkauskaitės