Įspūdžiai po respublikinio meninio skaitymo konkurso

Kovo 13 dieną mūsų gimnazijos 4a klasės mokinės Ieva Baronaitė ir Ieva Navickaitė dalyvavo aktorės, skaitovės, Lietuvos radijo diktorės Undinės Nasvytytės vardo respublikiniame skaitovų konkurse, kurį organizavo VšĮ „Gal meno?“. Konkurso tikslas – tęsti meninio skaitymo tradiciją, ugdyti gimnazistų meninę saviraišką. Be to, skaitomi tik lietuvių literatūros kūriniai.

Konkursas sukviečia daug prozos, poezijos mėgėjų iš visos Lietuvos. Šiais metais jų buvo 31. Konkursas buvo neįprastas, nes vyko internetinėje erdvėje www.galmeno.lt, o skaitomus tekstus turėjome siųsti filmuotos medžiagos formatu. Nors merginos laimėtojomis netapo, tačiau džiaugėsi dalyvavusios konkurse ir pasidalijo savo mintimis.

Ieva Baronaitė

Dalyvauti meninio skaitymo konkursuose teko ne kartą, tačiau nuotoliniame skaitovų konkurse – pirmąsyk. Toks buvo Undinės Nasvytytės skaitovų konkursas. Tikrai nustebino tai, kad dalyvavo net 31 dalyvis iš visos Lietuvos. Buvo smagu matyti kitus jaunus žmones, kurie, kaip ir aš, dalijasi ta pačia aistra – mes kitiems žmonėms perteikiame eilėraščio ar romano keliamą džiaugsmą. Mano nuomone, kiekvienas dalyvis buvo ypatingas ir sugebėjo įtaigiai perteikti skaitomą tekstą. Tikrai tikiuosi, kad kitais metais teks dalyvauti tokiame konkurse jau gal ir ne kaip dalyvei, bet kaip žiūrovei, nes tokie renginiai tikrai yra verti dėmesio.

Ieva Navickaitė

Kovo 13 dieną džiaugiausi dalyvaudama Undinės Nasvytytės skaitovų konkurse. Nors dėl pandemijos situacijos visas renginys buvo perkeltas į virtualią erdvę, buvo labai gera vėl įsigilinti į skaitomą žodį, matyti moksleivius iš visos Lietuvos, girdėti prozą ir poeziją, taip gražiai perteikiamą bendraamžių. Smagu, kad pandemija nesutrukdo įvykti tokiems renginiams ir galima sutikti bendraminčių bent per kompiuterio ekraną.

Renata Žemaitienė, skaitovių lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Kviečiu pasiklausyti Ievų pasirodymų.