Išskirtinė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos tradicija – Mokinio diena

Balandis – gausus švenčių: Jorė, Jurginės, Ganiklio diena, Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena… O Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje šį mėnesį tradiciškai jau 10 metų švenčiama Mokinio diena. Kasmet pasirenkama vis kita tema švenčiant šią dieną. Šiais metais Mokinio diena buvo skirta lietuvių rašytojai Ievai Simonaitytei, žymiausiai Mažosios Lietuvos gyvenimo vaizduotojai lietuvių prozoje, atminti. Seimas 2022 metus paskelbė Ievos Simonaitytės metais, be to, sausio 23 dieną buvo minimos 125-osios rašytojos gimimo metinės.

Mokinio dieną netrūksta renginių, kuriems pradedama ruoštis prieš porą mėnesių. „Skaidrės, dekoracijos, visos veiklos ir jų pristatymas – visa tai paruošti reikalavo nemažai darbo bei pastangų. Kad ir kaip sunku buvo viską suspėti, bet po renginio labai džiaugėmės, jog diena prabėgo sklandžiai. Labiausiai pasiteisinusios veiklos buvo karaokė bei I. Simonaitytei atminti skirta viktorina, kurios nugalėtojai gavo puikius gimnazijos direktoriaus R. Bikulčiaus įsteigtus prizus – knygą „Mažutėj gilėj slypi…“, išleistą Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 100-mečiui paminėti“, – teigia viena Mokinio dienos organizatorių antrokė gimnazistė Eglė Panavaitė. Be mokinės paminėtų veiklų, vyko sporto varžybos, mėgstantys skaityti gimnazistai ir mokytojai diskutavo Knygų klube, smagiai pasišokta per šokių pertrauką, klausytasi kūrėjų dainų, eilių, grožėtasi piešiniais Mokinių kūrybos popietėje, kuri gimnazijoje buvo organizuota jau 15-tą kartą, šauniosios mūsų virėjos per pietų pertrauką visus pradžiugino netradiciniu meniu.

Džiaugiamės ir gražia draugyste su Pauliaus Širvio progimnazijos mokiniais ir mokytojais. Tądien gimnazijoje svečiavosi ir baigiamajame renginyje dalyvavo progimnazijos 8-tų klasių mokiniai su savo auklėtojomis Violeta Gaidiene, Jūrate Gudavičiene ir Andželika Vitkūniene. Rugsėjo 1-ąją šių mokinių lauksime gimnazijoje jau ne kaip svečių, o kaip visaverčių gimnazistų.

Džiaugiuosi gausia Mokinio dienos organizacine komanda – „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniais, kurių šiais metais buvo net per trisdešimt. Manau, jog mokiniams Mokinio diena svarbi ir reikalinga. Tai iliustruoja ir gimnazistės Eglės mintis: „Ši diena tikrai pasiteisino, tikiuosi, jog Mokinio dieną galėsime organizuoti dar ne kartą.“

Mokinio dienos sumanytoja ir organizatorė Renata Žemaitienė, nuotraukos Rimanto Bikulčiaus