Išvyka į Utenos STEAM atviros prieigos centrą

STEAM atviros prieigos centras – tai modernių technologijų centras, kuriame, bendradarbiaujant mokslininkams, savivaldybėms, verslininkams, sudaromos sąlygos mokiniams pamokų metu ar po jų atlikti tyrimus, konstruoti, modeliuoti ir susipažinti su mokslo inovacijomis. STEAM – tai iš anglų kalbos kilęs akronimas, kuriame užšifruotos keturios disciplinos: angl. Science – mokslas, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts – menai ir kūryba ir Math – matematika. Ši laboratorija yra skirta pritaikyti savo žinias praktiškai. STEAM centre yra 4 laboratorijos: robotikos ir informacinių technologijų, biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinierijos, astronomijos ir aeronautikos.

Apsilankę STEAM centre, II b klasės moksleiviai išmėgino visas laboratorijas ir pasidalino įspūdžiais.

ADRIJUS

Steam labaratorijoje man labai patiko, nes ten buvo daug įdomių veiklų. Ten dirbantys žmonės yra labai įdomūs bei konkretūs. Beveik kiekvienoje laboratorijoje mes ką nors darėme patys.  Biologijos ir chemijos laboratorijoje atlikome bandymą su sojos ekstraktu, fizikos  ir inžinerijos  – susipažinome su įvairiais prietaisais, be to, kelis iš jų išbandėme. Astronomijos ir aeronautikos laboratorijoje susipažinome su teleskopais ir su kosmose kylančiomis problemomis, o labiausiai patiko robotikos ir informacinių technologijų laboratorijoje, kurioje reikėjo sujungti elektros grandines, programuoti robotus bei galėjom žaisti krepšinį su jau tam paruoštais robotais.

ROBERTA

Mūsų klasei teko galimybė apsilankyti Utenos regiono STEAM centre, kur puikiai praleidome laiką. Pažintį pradėjome nuo robotikos ir IT moderniai įrengtos laboratorijos, kur, pasiskirstę grupelėmis, atlikome įvairiausius tiriamuosius darbus, varžėmės su robotais bei kodavome juos. Man labiausiai patiko biologijos ir chemijos laboratorija, kurioje galėjome atlikti tiriamąjį darbą – „Šlapalo tyrimas naudojant sojos rutuliukus”. Eksperimentą taip pat pagyvino darbas su pažangiomis laboratorinėmis priemonėmis, padėjo jos įranga bei išsamia analizė.<…> Nors turėjome itin ribotą laiką, Utenos regioninis STEAM atviros prieigos centras įrodė, jog mokslas nėra tik nuobodus vadovėlių skaitymas, todėl visi iki vieno nekantraujame apsilankyti dar kartą.

ADRIJA

Steam laboratorija labai sužavėjo. Labai gerą įspūdį paliko patys dėstytojai, jie viską pasakojo labai įdomiai, aiškiai, konkrečiai ir juokaudami. Dėl tokių dėstytojų kyla noras ir mokytis.  Sunku išskirti, kuri laboratorija buvo pati įdomiausia, nes kiekviena savaip sudomino. Dėl šio apsilankymo STEAM centre į mokymą, manau, dauguma pažvelgė kitaip, kad mokytis gali būti įdomu (atliekant chemijos bandymus), linksma (ypač žaidžiant krepšinį robotikos laboratorijoje), kad mokslas nėra vien skaitymas ir „kalimas“ atmintinai. Tikiuosi, kad pasitaikys dar ne viena proga ten apsilankyti.

EMILIJA

Apsilankę Utenos STEAM laboratorijoje, pabuvome fizikos, biochemijos, robotikos bei astrofizikos mini paskaitose. Įdomų praktikos darbą atlikinėjome chemijos – biologijos laboratorijoje. Klausydamiesi astronomijos paskaitos, sužinojome apie teleskopų įrangą, ir, pasirodo, tai nėra taip paprasta, kaip kad kiekvienas įsivaizduojame. Būdami robotikos laboratorijoje, pamatėme ir gavome prieigą prie mažų robotukų, kuriuos galėjome patys užkoduoti ir tuomet leisti atlikti jiems darbą (šiuo atveju – tai buvo mažos lego mašinėlės). O fizikoje – šaudėme  iš slėginio prietaiso. Kaip bebūtų keista, kiekviena iš šių paskaitų buvo įdomi ir savaip naudinga.

Mes visi džiaugiamės nauja patirtimi ir dėkojame už išvyką, kurią organizavo chemijos mokytoja Birutė Bazarienė.

2 b klasės mokiniai Adrijus Asačiovas, Roberta Oleškevičiūtė, Emilija Venediktovaitė, Adrija Zajančkauskaitė, nuotraukos 2 b klasės mokinių