Jaunųjų filologų konkurse

Mūsų gimnazijos 3b klasės mokinė Neringa Galvydytė buvo pakviesta į trečiąjį – finalinį Lietuvos jaunųjų filologų konkurso etapą. Šimtas dvylika mokinių iš visos Lietuvos balandžio 14 dieną susitiko Vilniuje VDU Švietimo akademijoje, kartu su juos atlydėjusiais mokytojais pasklido po akademijos auditorijose įsikūrusias poezijos, prozos, tautosakos, publicistikos ir eseistikos, literatūros mokslo bei kritikos, kalbos ir vertimų sekcijas, pristatė savo darbus, bendravo su žymiais mokslininkais, rašytojais, vertėjais.

Šis konkursas tradicinis, vykstantis kasmet nuo 1965 m., jo idėjos autorius – poetas Justinas Marcinkevičius. Dalyvauti finaliniame jo etape – jau yra laimėjimas ir svarbus įvertinimas, kadangi kviečiami ne visi, o du atrankos etapus įveikę darbų autoriai. Neringa Galvydytė šiemet konkurse atstovavo ne tik mūsų gimnazijai, bet ir Zarasų rajonui. Pirmąkart jėgas šiame konkurse išbandžiusiai mokinei teko nemenkas iššūkis – tautosakos sekcijoje pristatyti savo tiriamąjį darbą, argumentuotai atsakyti į reiklios komisijos pateiktus klausimus. Neringai sekėsi gerai: ji pateikė skaidres apie Zarasų krašto frazeologiją ir išsamiai aptarė savo darbą „Senolių išmintis Zarasų krašto kasdienėje kalboje“. Vertinimo komisijos narės doc. dr. Bronė Stundžienė ir dr. Vita Ivanauskaitė-Šeibutienė džiaugėsi, jog šiemet sulaukta brandžių darbų, jie bus saugomi Lietuvių tautosakos archyve, galbūt taps šaltiniais naujiems tyrimams. B.Stundžienė pabrėžė, kad dalyvavimas šioje sekcijoje reikalauja skirti daug laiko, kruopštumo, jėgų.

Kadangi konkursas vyko ne tris dienas, kaip įprasta, o tik vieną, teko paplušėti: išklausyta daug įdomių, originalių darbų pristatymų, jų aptarimų, komisijos narių bei mokytojų pasisakymų. Namo grįžome nuvargusios, bet kupinos įspūdžių, o kitą dieną visi laukė įvertinimų – konkurso rezultatai buvo skelbiami nuotoliniu būdu. Neringa Galvydytė už kūrybišką mažųjų folkloro formų tyrimą apdovanota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pagyrimo raštu. Konkurse ji ne tik įgijo naudingų patirčių, bet susipažino su kitais dalyviais, dalijosi idėjomis, kurių, tikiuosi, nestigs kitais mokslo metais jau 55-ajame jaunųjų filologų konkurse.

Gimnazistę konkursui rengusi mokytoja Gitana Kavaliauskaitė, nuotraukos iš autorės asmeninio archyvo