Kad būtų įdomiau gyventi…

Dabartinis pasaulis siūlo jaunimui daugybę galimybių pažinti, mokytis, dirbti, keliauti. Džiugu, kad atsiranda drąsuolių, norinčių išeiti iš komforto zonos ir ieškančių iššūkių.

Kaip žinia, dažniausiai mūsų mokiniai naudojasi „Erasmus+“ galimybėmis.  Tai yra Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa. Programos „Erasmus+“ jaunimo srities tikslai: stiprinti jaunų žmonių, įskaitant mažiau galimybių turinčių, dalyvavimą demokratiniame gyvenime ir darbo rinkoje, aktyvų pilietiškumą, kultūrų dialogą, socialinę įtrauktį ir solidarumą… Manau, itin svarbu stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą ir mobilumą mokymosi tikslais jaunimo srityje. Šią vasarą dvi gimnazistės Austėja Matijošiūtė ir Miglė Šaltytė dalyvavo šiose programose. Pirmoji lankėsi Slovakijoje, antroji – Danijoje. Susitikime gimnazijoje jos pasakojo, kokios buvo programų temos (kūrybiškumas ir žmonių nelygybė), kaip joms sekėsi nuvykus į stovyklas, ko išmoko. Kaip žinia, projekte dalyvauja kelių ES šalių ar valstybių – kandidačių jaunimas. Rengiami susipažinimo, savo šalių pristatymo vakarai. Dienomis labai intensyvios veiklos nurodyta tema, sudaromos galimybės keliauti. Sužinoti apie programos „Erasmus+“ galimybes galite https://www.facebook.com/innovedlietuva/

Trečioji susitikime kalbėjusi gimnazistė Aistė Šakalytė jau antrą kartą lankėsi JAV. Pernai laimėjo programos Flex atranką (beje, šiais mokslo metais JAV mokosi gimnazistė Akvilė Zajančkauskaitė), o šiemet galimybių keliauti į Ameriką Aistė ieškojo per www.jaunimokeliones.lt. Nors atrankos sudėtingos ir didelės, pasirodo, laimėti įmanoma. Aistė papasakojo, kad ji dirbo su vaikais (prižiūrėdavo juos, kol tėvai keliaudavo…), džiaugėsi itin patobulėjusiais anglų kalbos įgūdžiais, pamatytomis vietomis.

Taigi, visos trys abiturientės džiaugiasi išbandžiusios save, patyrusios nuotykių, daug ko išmokusios ir ragina visus prisijungti ir mokytis keliaujant.

Na, o gimnazijoje jau ketvirtus metus dirbsime su MEPA (Mokyklos- Europos Parlamento ambasadorės) projektu, grupė gimnazistų lapkričio pradžioje vėl vyks į Europos Parlamentą Strasbūre. Kviečiame jungtis prie mūsų ir domėtis EP veiklomis.

Projekto vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė

Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus ir abiturienčių