Kaip zarasiečiai Kukutį Ariogaloje budino

Kovo 29d. Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriuje vyko respublikinis moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos konkursas ,,Nubudo rytą Kukutis ir mato…“, skirtas Raseinių krašto poetui Marcelijui Martinaičiui atminti. Juos siekiama priartinti poeto Marcelijaus Martinaičio poeziją prie klausytojo, skatinti mokinių ir jaunimo domėjimąsi lietuvių poezija, dainuojamosios poezijos žanru.

Į šį konkursą vykome pirmą kartą, jame Zarasų „Ąžuolo“ gimnaziją atstovavo Emilijos Vaitkutės ir Emilijos Venediktovaitės duetas, bei solistas Kiril Timofejev. Kiekvienas atlikėjas parengė dvi savo kūrybos dainas, vienai jų būtinai turėjo pasirinkti poeto   Marcelijaus Martinaičio tekstą. Į konkursą atvyko bardai iš Kaišiadorių, Vilniaus, Raseinių, Rumšiškių, Zarasų. Konkurso komisijai pirmininkavo  muzikos terapeutė, specialiosios pedagogikos ekspertė, dainuojamosios poezijos atlikėja Ilona Papečkytė, gebanti dainuoti ne tik eiles, bet ir prozą. Nariai: pirmosios lietuviškos country muzikos grupės „Deficitai“ narė, dainų kūrėja ir atlikėja Aldona Stankutė; kūrybos festivalio „D. poezijos šaltinis“ organizatorius Arminas Alijošius.

        Konkurso nugalėtojų apdovanojimai vyko laureatų koncerto visuomenei Ariogalos Kultūros centre metu. Komisijos sprendimu „Ąžuolo“ gimnazijos III-okių Emilijų duetas pelnė I-ą vietą, jos klausytojams dar kartą padovanojo dainas „Nežiūrėk, nežibėk“ (eilės P.Širvio) ir „Bevardis“ (eilės M.Martinaičio). Kiril Timofejev savo kūryba sužavėjo vieną iš konkurso organizatorių, direktoriaus pavaduotoją Benediktą Siliūną, pelnydamas asmeninį prizą. Visiems konkurso dalyviams rėmėjai įteikė simbolines atminimo dovanėles.

Gražvydas Gasparavičius

Nuotraukos autoriaus