„Keliaujantis muziejus“ – MO muziejus be sienų – lankėsi Zarasuose

Turbūt visi, bent kiek besidomintys kultūra, žinote, kad daugiau nei prieš dvejus metus Vilniuje, vietoje legendinio ,,Lietuvos” kino teatro, iškilo nuostabus ir dabar itin populiarus MO muziejus (modernaus meno muziejus). Tai privati iniciatyva, suteikusi daugybei kultūra besidominčių žmonių kitokių galimybių prisiliesti prie meno. Šis muziejus ne tik kviečia pas save, kur yra įvairių galimybių pasinerti į meną, bet ir pats vyksta į mokyklas. MO muziejus ir mus, gimnazistus, pakvietė prisijungti prie atvirų edukacijų , nes tai skatina kūrybiškumą, bendravimą ir supažindina vyresnių klasių moksleivius su MO muziejumi bei leidžia išbandyti unikalias MO edukacijas vietoje.

Gruodžio 6 dieną gimnazijoje 1a ir 2 b klasės turėjo tokią galimybę. „Keliaujantis muziejus“ – tai susitikimas ir pokalbis. Apie meną ir su menu. Mokiniai buvo įtraukti į pokalbį, turėjo galimybę patirti meną, pažinti save bei kitus.

Susitikime MO muziejus prisistatė moksleiviams. Iš pradžių vyko vizualinio mąstymo metodu pagrįstas užsiėmimas. Mokiniai draugams bandė nupasakoti, kas vyksta šiame paveiksle. Šią patyriminę edukaciją moksleiviams vedė edukatorė Jurgita Zigmantė.

Literatūros edukaciją vedė rašytoja Ilona Ežerinytė. Jos tema – poezija ir dailė: ieškome lyrinio subjekto. Tai integruota literatūros ir dailės pamoka. Svarbiausi ir įdomiausi momentai integruotoje pamokoje – šiuolaikinių eilėraščių analizė ir derinimas su paveikslu. Mokiniai, iš pradžių turėję baimės analizuoti eilėraštį, rašytojai Ilonai padedant analizuoti, po jos paaiškinimo išdrįso patys išsakyti savo santykį su eilėraščiu ir su didžiuliu malonumu ieškojo bei ginčijosi dėl jo atitikimo dailės kūriniui. Tokio pobūdžio pamokos skatina vaikus labiau domėtis daile bei literatūra, nes vaikai praranda baimę analizuoti, jie susipažįsta su netikėtu moderniu menu, nebebijo išsakyti savo nuomonės. Pamokoje jie buvo drąsinami ir giriami už pastangas, todėl jautėsi puikiai, net ėmė labiau pasitikėti savimi, nes visas menas – apie mus. MO – apie mus.

Lietuvių kalbos mokytoja Daiva Matijošienė, nuotraukos Rimanto Bikulčiaus ir Vitalijaus Roliko