Kitokia Europos diena

Pasauliui užsidarius karantine vis tiek turime progų švęsti taiką ir laisvę. Tokia proga kasmet yra Europos diena. Tai kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę.  Ji švenčiama gegužės 9 dieną. Prieš 70 metų tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Schumanas pasiūlė tai, ką tada jis pavadino „šuoliu į nežinomybę“. Šiandien turime iš to šuolio išaugusią Europos Sąjungą.

Kadangi šiemet tai poilsio diena, tai švęsti pradėjome gegužės 8-ąją. Mokyklos, įsijungusios į projektą Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės (MEPA), pagrindines veiklas kaskart koncentruoja į šią dieną. Tik šiemet viskas kitaip. Turėjome sugalvoti veiklų, kurios vyktų saugiai. Žinoma, gegužės 8-ąją dauguma gimnazistų sprendė Europos egzaminą. Visoje Lietuvoje dalyvavo apie 24 tūkstančius žmonių, panorusių patikrinti savo politines, geografines, ekonomines ir kitokias žinias. Tądien vedėme ir pamokas, susijusias su ES veiklomis. Šioje veikloje talkino Jaunimo Europos Komandos narė, mūsų gimnazistė Emilija Račkauskaitė. Beje, ji diskusijas ir pamokas kelias dienas vedė ir su Utenos Dauniškio gimnazijos JEK nare Ustina.

Be įvairių teorinių pamokų mūsų gimnazistų laukė ir kūrybinės užduotys. Įdomiausia iš jų – Europos Parlamento biuro Lietuvoje inicijuota  smagi akcija „Europos dienos solidarumo kava“. Mokiniai fotografavosi su kavos puodeliu, rengėsi ES vėliavos spalvomis, puošė kavą, džiaugėsi nuostabiomis pavasario spalvomis.  Tądien linkėjome vieni kitiems sveikatos, kantrybės ir laisvės.

Projekto MEPA vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė, nuotraukos autorės ir akcijoje dalyvavusių mokinių