Kitokios pamokos

Mokytis literatūros galima ir kitaip. Tuo įsitikinome per literatūros pamokas, lietuvių kalbos mokytojai Gitanai skyrus kūrybinę užduotį mūsų, 2c klasės gimnazistų, saviraiškai atskleisti: išanalizavę pasirinktą lietuvių autoriaus eilėraštį, kūrėme dainas, scenarijus ir filmavome vaizdo klipus. Eilėraščius galėjome interpretuoti savo norimu stiliumi, kai kurie kūrė repą, kiti – lyrines dainas ir netgi roką. Visas darbo procesas buvo labai įdomus, kurdami patobulinome savo filmavimo, režisavimo ir montavimo įgūdžius bei praplėtėme kūrinių analizės žinias. Nekantravome išvysti klasės draugų klipus, po jų peržiūros vyko balsavimas. Teigiamų atsiliepimų apie tokias veiklas sulaukta ir iš 3b mokinių – jie irgi kūrė literatūros kūrinių ekranizacijas. Visiems mums šis darbas paliko įsimintinų įspūdžių ir tikimės, kad ateityje tokių užduočių bus daugiau.

Algintė Kavarskaitė, Greta Mikutavičiūtė, Maria Rzezniczak, Airinga Šapalaitė

Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje apsilankius

Netradicinių literatūros pamokų metu įsitikinome, kokios artimos yra įvairios meno rūšys: poetinis žodis siejasi ne tik su muzika, bet ir vaizdu. Apsilankėme Zarasų švietimo pagalbos tarnybos centre, kur vyksta ne tik olimpiados, bet ir TAU, kuriančių žmonių susitikimai, suaugusiųjų švietimo renginiai, pamokos ukrainiečiams, bet taip pat rengiamos įvairios parodos. Mus pasitikusi direktorė Gintarė Laurikėnienė paragino ir mus, gimnazistus, kitais mokslo metais čia surengti savo kūrybos parodą.

Su mokytoja Gitana apžiūrėjome Visagino fotografų klubo „Pozityvas“ darbų parodą. Spalvotose šešių klubo narių fotografijose atsispindi skirtingos emocijos. Portretuose atskleidžiamos šviesios žmonių nuotaikos, jausmai, ryškūs veido bruožai. Gamtos nuotraukose – skirtingi metų laikai, dominuoja ryškių ir tamsių spalvų kontrastas. Taip pat išryškinamos gamtos grožio detalės, į kurias dažniausiai neatkreipiame dėmesio. Parodoje dalyvavusių mokinių nuomonės sutampa – nuotraukos yra išskirtinės ir įdomios. Pasirinkus patinkančią fotografiją gali gimti jos interpretacija ar net eilėraštis arba miniatiūra.

Urtė Konošovaitė, Justė Sipavičiūtė, Vakarė Šablinskaitė,  Adrija Zavackaitė, Rapolas Černiauskas

Kruopščių rankų magija

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos salėje eksponuojama rankdarbių paroda „Siūlų magija“, kurią aplankyti buvome pakviesti Zarasų Trečiojo amžiaus universiteto vadovės Nadieždos Matušovos. Mus, gimnazistus, sužavėjo TAU klausytojos Zuzanos Melčarek kryželiu išsiuvinėtų darbų gausa ir įvairovė. Matėme daug spalvingų rankdarbių: paveikslų, pagalvėlių, servetėlių. Ypač įsiminė kryželiu išsiuvinėta bažnyčia, vienas iš bendraklasių pakomentavo darbą taip: „Negaliu patikėti, jog mačiau tai savo akimis.“ Darbai paliko gerą įspūdį: mieli akiai rankdarbiai, reikalaujantys daugybės laiko ir kruopštumo, leidžiantys neskubėti, nurimti. Pokalbio metu paaiškėjo, jog ir iš mūsų klasės yra mokančių siuvinėti. Galbūt ši paroda paskatins vasarą atgaivinti šį pomėgį.

Beata Savčiuk, Amanda Kochanskaitė, 2c klasė Netradicinių pamokų 3b ir 2c klasėse akimirkos Gitanos Kavaliauskaitės