Konferencija apie ES aktualijas

Besiruošdami  Europos egzaminui daugybė MEPA (Mokyklos Europos Parlamento ambasadorės) projekto dalyvių sugalvojo veiklų, kurios mokiniams primintų ne tik svarbiausius ES susikūrimo faktus, įvykius, žmones, EP veiklą, bet ir kalbėtų apie aktualijas. Visuomet įdomu pasiruošti medžiagą ir ją pristatyti bendraamžiams. Tokią konferenciją surengė ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 2a klasės moksleiviai.

Juntama, kad gimnazistai vis mažiau žino apie ES vertybes, ką mūsų šaliai davė įstojimas į ES, kokia yra buvimo ES nauda, ką reiškia gyventi taikoje nuo 1957 metų ir kt. Kol pats nerenki medžiagos, šitie klausimai yra labai abstraktūs, net nesvarbūs. Tik domėjimasis ir detalus tyrinėjimas priverčia permąstyti kai kuriuos dalykus. Pavyzdžiui, kuo nuostabi dabar ES pirmininkaujanti Portugalija ir pirmininkausianti Slovėnija? Ar tik 19 valstybių yra įsivedusios eurą, o gal jį turi ir ne ES šalys? Kokių galimybių turi jaunas žmogus, gyvenantis ES šalyse, nepaisant ištikusios pandemijos? Ką reiškia Europos žaliasis kursas ir ar Lietuva jau nusibrėžusi savo kryptį? Kaip nepasiklysti dezinformacijos pinklėse ir nepatikėti melagienomis? Ypač daug dėmesio susilaukė pranešimas apie skiepus, jų veikimo principą, ligas, pažabotas skiepų, statistinė Covid 19 informacija ir kt.

Taigi pirmoji konferencijos diena buvo labai įvairi ir įdomi jaunam žmogui, gimusiam 2004 metais, kai Lietuva su kitomis 9 valstybėmis įstojo į ES gretas.

Projekto MEPA vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė. Ekrano nuotraukas fiksavo Vitalijus Rolikas