Konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai – ir mūsų gimnazistai

Šiemet jau 22-ąjį kartą vyko nacionalinis mokinių konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Šio konkurso organizatorius – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, konkurso partneris – Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Konkurso tikslas – ugdyti moksleivių pilietiškumą, sužadinti jų domėjimąsi Lietuvos okupacijų ir laisvės kovų istorija, ugdyti šio laikotarpio išmanymą, skatinti moksleivių kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir tiriamuosius gebėjimus, puoselėti istorinę atmintį.

Šiais metais konkurse dalyvavo 1068 mokiniai iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje. 5–12 klasių mokinių kūryboje įprasminama dramatiška XX a. Lietuvos istorija: tremtys, Holokaustas, partizaninis karas, neginkluotas pasipriešinimas, 1991 m. sausio įvykiai, R. Kalantos žūties metinės. Konkursui pateiktus darbus vertino komisija, sudaryta iš LGGRTC, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro ir kitų kultūros ir meno sričių specialistų atstovų. Muzikiniai kūriniai buvo vertinami pagal kūrinio originalumą ir kokybę, harmoniją, sąsajas su istoriniais įvykiais, atlikimo kokybę, atsižvelgiama į temos suvokimą, pateiktos medžiagos įtaigumą ir autentiškumą, perduodamos žinios aiškumą, meninę raišką, kūrybiškumą, stiliaus savitumą, gebėjimą kritiškai vertinti.

Birželio 1-ą dieną buvo paskelbti 22-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai. Džiugu, kad tarp jų – ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai, kurių kūryba buvo įvertinta laureato diplomais. II-okė Airinga Šapalaitė už autorinę dainą „Nepriklausomybė“ laimėjo I-ą vietą respublikoje. I-kių Emilijos Vaitkutės ir Emilijos Venediktovaitės duetas už autorinę dainą „Nekukuok, gegute“ partizano Jono Kvaraciejaus eilėmis, iškovojo II-ą vietą. Abiturientas Danielius Bobkovas už sukurtą repą „Lietuvai“ nominuotas III-ąja vieta. Visi jie buvo apdovanoti konkurso organizatorių, partnerių ir rėmėjų atminimo dovanomis ir diplomais. Verta pasidžiaugti nuoširdžia mūsų jaunimo meile tėvynei, išreikšta jų patriotinėje kūryboje, bei jų pasiekimais.

Muzikos mokytojas G.Gasparavičius, nuotraukos R. Bikulčiaus