Kūryba džiugina ir jungia

Gausus Zarasų trečiojo amžiaus universiteto klausytojų būrys, nepabūgęs orų krečiamų išdaigų, susirinko į pirmąjį šių metų užsiėmimą. Tai buvo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokytojos Gitanos Kavaliauskaitės parengtas literatūrinis, pažintinis pasakojimas.

 Susitikimo metu mokytoja Gitana pristatė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių kūrybines veiklas, supažindino su jaunimo kūrybiškumui ugdyti skirtu šalies konkursu „Kuriu – vaizdu, garsu, žodžiu“, kurio iniciatorė ir organizatorė ir yra pati mokytoja. Konkursas jau vyko du kartus ir kaskart pritraukė per 100-ą dalyvių iš visos Lietuvos. Mokytoja dėkojo TAU narėms, įsteigusioms paskatinamųjų prizų konkurso dalyviams, už bendradarbiavimą. Pristatė geriausius konkurso darbus – vaizdo klipus, sukurtus mokinių: jiems reikėjo interpretuoti pasirinktą eilėraštį vaidyba arba sukurta daina, nufilmuoti, sumontuoti, parašyti anotaciją. Tai skatina domėjimąsi įvairiomis meno rūšimis, jaunimo komandinį darbą. Tokie filmukai turi išliekamąją vertę – jie peržiūrimi pamokose, kai nagrinėjami eilėraščiai, rengiamos kūrybinės pertraukos gimnazijoje. Šio konkurso laureatų apdovanojimo švenčių metu mezgasi draugystė tarp kuriančio jaunimo iš visos Lietuvos. Gimnazijos moksleiviai taip pat kviečiami į renginius Anykščiuose, konkursą Pasvalyje ir kt. TAU klausytojams jaunimo kūrybos pristatymas paliko gilų įspūdį, leido geriau suprasti jaunimo kūrybos, bendravimo, įvairių iniciatyvų realizavimo galimybes, jaunų žmonių lūkesčius. Klausytojai džiaugėsi jaunimo kūrybiškumu, plojo po kiekvieno filmuko peržiūros.

Dėkojame mokytojai Gitanai Kavaliauskaitei už moksleivių, jaunimo ir vyresniosios kartos atstovų bendravimo ir bendradarbiavimo puoselėjimą.

TAU informacija Už nuotraukas dėkojame Gintarei Laurikėnienei