Kviečiame prisijungti prie jaunųjų ambasadorių

Mūsų gimnazija jau antrus metus dalyvauja MEPA (mokyklos- Europos Parlamento ambasadorės) veikloje. Prasideda naujas etapas. Gimnazijos, vykdžiusios projektą 2016–2017 mokslo metais, galės tęsti projektą.

Kad parodytume, kaip moksleiviams sekasi įsijungti į tokias projektines veiklas, ko mes mokomės, ką sužinome, pristatėme gimnazijos mokinių dešimtuką, pasiruošusį ir dalyvavusį  Euroscolos konkurse. Norėjome kuo įdomiau prisistatyti, kad pritrauktume naujų narių. Šių metų abiturientai- jau laikini projektinių veiklų dalyviai.

Taigi, MEPA projekto dalyviai gauna projekto mokomąją medžiagą: projekto pratybų sąsiuvinius bei integruotų pamokų planus su nuorodomis, prezentacijomis, vizualine informacija, ir įsipareigoja integruoti šią medžiagą į pamokas mokslo metų eigoje. Projekto dalyviai įsipareigoja įsteigti ES informacijos lentyną savo gimnazijoje ir surengti Europos dienos šventę. Stengsimės organizuoti tai kuo įdomiau ir patraukliau.

Mokslo metų eigoje EP Informacijos biuras organizuos du-tris mokomuosius seminarus projekto mokytojams, kurių metu bus kalbama apie ES politines ar ekonomines aktualijas, projekto mokomąją medžiagą ir jos panaudojimą, Europos dienos šventės idėjas ir kt.

Vertindami projekto veiklas, biuro darbuotojai atsižvelgs į pamokų ir dalyvių skaičių, mokyklos dydį, Europos dienos ar papildomų renginių kiekį, mastą ir originalumą, viešinimo mastus ir vietos bendruomenės įtraukimą. Norintys varžytis dėl galimybės keliauti į Strasbūrą ar dalyvauti mokymuose Briuselyje raginami į tai atsižvelgti. Geriausios  mokyklos siunčia savo atstovus (3–4 aktyviausius jaunuosius ambasadorius) į Strasbūrą. Po vieną mokytoją iš geriausių mokyklų bus pakviesti į Strasbūrą arba Briuselį.

Veiklas pradėsime po rudens atostogų, taiga kviečiame norinčius prisijungti. Galite kreiptis į koordinuojančią mokytoją jums patogiu laiku.

Koordinuojanti mokytoja Daiva Matijošienė
Nuotraukos direktoriaus Rimanto Bikulčiaus

20171023