Laimėtas Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkursas

Balandžio 22-ą dieną Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijoje įvyko tradicinis, jau XV-sis respublikinis Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkursas. Jame žinomų bardų, poetų ir savo kūryba dalijosi regionų atrankose nugalėję jaunieji atlikėjai. Solistų, duetų bei ansamblių kategorijose varžėsi poeziją bei muziką mėgstantis ir kurti sugebantis jaunimas iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių. Mūsų kraštui atstovavo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos merginų grupė „MSV“ (Silvija Ruzgaitė, Miglė Bolisaitė, Virginija Nelipšytė) ir Simono Navicko bei Pauliaus Zakarausko duetas.
Kaip ir kasmet, skambėjo pačių atlikėjų sukurti ir dainomis tapę Maironio, K.Binkio, V.Mačernio, J.Marcinkevičiaus kūriniai, V.Kernagio, D.Razausko, S.Mykolaičio, S.Bareikio, A.Kaniavos ir kitų Lietuvos bardų gražiausios dainos. Konkurso dalyvius vertino žinomas aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis, bei dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas. Grupė „MSV“ atliko dvi dainas: „Melodiją“ (muzika Virginijos Neliupšytės, žodžiai: Elenos Mezginaitės) ir „80-imt tūkstančių pasaulių“ (muzika Miglės Bolisaitės, žodžiai Aido Mačėno). Simas ir Paulius dainavo net tris dainas: „Baltąjį erelį“ (muzika Simono Navicko, žodžiai Elenos Mezginaitės), „Užmirštą kapą“ (muzika Pauliaus Zakarausko, žodžiai Pauliaus Širvio) ir „Skraidančio dramblio klausimą dviem silkėms“ (aranžuota Vytauto Kernagio). Konkursas tradiciškai truko kone visą dieną, tad šis renginys – tikra šventė dainuojamosios poezijos mylėtojams.
Vertinimo komisijos pirmininkas Gediminas Storpirštis laureatų paskelbimo bei apdovanojimų ceremonijoje labai nudžiugino: I-ojo laipsnio diplomą dueto nominacijoje pelnė mūsų gimnazistai Simonas Navickas ir Paulius Zakarauskas. Primenu, jog lygiai prieš metus šiame konkurse dueto nominacijoje šie vyrai džiaugėsi trečia vieta, tad, akivaizdu, jog įtemptas metų darbas buvo pastebėtas ir įvertintas.
Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti Lietuvos mokslo ir švietimo ministrės Jurgitos Petrauskienės pasirašytais padėkos raštais, atminimo medaliais, asmeninėmis dovanėlėmis bei kvietimu birželio 1-ą dieną kartu su gabiausiais ir talentingiausiais Lietuvos vaikais ir jaunimu koncertuoti Vilniaus rotušėje vyksiančiame tarptautinės vaikų dienos minėjimo koncerte. Negana to, Gediminas Storpirštis juos pakvietė koncertuoti rugpjūčio 17d. nacionaliniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras“, kuris rengiamas Anykščiuose nuo 2008m.
Konkursui pasibaigus vyko diskusijos, aptarimas, komisijos nariai dėkojo konkurso dalyvių mokytojams, dalijo nuoširdžius patarimus ir pastabas jauniesiems atlikėjams, skatino aktyviai domėtis literatūra, poezija, kurti ir muzikuoti.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius
Nuotraukos Gražvydo Gasparavičiaus

20170509