Laisvė rinktis!

Vasario 2-4 dienomis į Vilniaus parodų centrą „Litexpo“ gausybę mokinių sukvietė penkioliktoji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017“. Į šią studijų mugę vasario 3 d. vyko kone pusšimtis mūsų gimnazijos mokinių, lydimi mokytojų Aurelijos Jakutienės, Gitanos Kavaliauskaitės ir Janinos Dobrovolskienės. Parodos šūkis – „Laisvė rinktis“ – iš tiesų lankytojams leido rinktis kuo įvairesnes erdves, pranešimų ar diskusijų temas, susitikti su įvairiausių aukštųjų mokyklų, kolegijų, profesinių mokyklų atstovais, daugiau sužinoti apie studijas užsienyje, tarptautinius egzaminus, savanorystę, profesijų perspektyvas, konsultuotis su psichologais ir karjeros specialistais.
Mokiniai kalbėjosi su karjeros konsultantais, Lietuvos ir užsienio šalių švietimo įstaigų atstovais apie reikalingiausias profesijas, amatus, verslą jauniems, studijų finansavimą, galėjo susitikti su švietimo ekspertinių ir koordinuojančių institucijų, neformalaus jaunimo organizacijų, verslo įmonių atstovais. Studijų mugėje buvo išradingai demonstruojamos įvairios profesijos. Mūsų gimnazistai klausėsi pranešimų apie karjeros aukštumas kūrybinėse industrijose, apie talentą gyventi atsakingai, domėjosi, kaip kūrybą paversti verslu, ką reiškia būti savimi medijų aplinkoje, dalyvavo diskusijoje „Ar verslumas = verslas?“
Inovacijų alėja, darbdavių erdvė, idėjų inkubatorius, susitikimai su žymiais žmonėmis, jų įkvepiantys pasakojimai, interaktyvūs užsiėmimai skatino jaunus žmones savarankiškai ieškoti atsakymų, geriau pažinti save, kelti tikslus ir rinktis tai, ko nori. Juk ši paroda skirta ne tik jau apsisprendusiems, ką veiks ateityje, bet ir tiems, kurie dar ieško savo unikalaus kelio.
„Sėkmės mokyklos“ erdvėje buvo smagu susitikti buvusią mūsų gimnazijos ugdytinę Austėją Snarskytę, Utenos kolegijai atstovavo mūsų absolventas Aivaras Vadeiša.
Džiaugiamės prasmingai praleistu laiku, nes mūsų gimnazistai aktyviai domėjosi studijų galimybėmis bei karjeros perspektyvomis, reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis. Dėkojame gimnazijos direktoriui Rimantui Bikulčiui už suteiktą galimybę dalyvauti parodoje „Studijos 2017“ bei vairuotojui Leonui Kavaliauskui už saugią kelionę.

Gitana Kavaliauskaitė
Nuotraukos autorės ir Aušrinės Bardinskaitės

20170205