Laisvės gynėjų diena gimnazijoje

Darganotą sausio 13-osios rytą visus skubančius į gimnaziją pasitiko neįprasta šviesi ir šilta mokytojų Jurgos Navickienės, Raimundo Pupeikio ir Gražinos Karlaitės, idėjos autorės, sukurta instaliacija „Aš žinau, kodėl esame laisvi“, o 8 valandą languose sušvito atminimo žvakutės žuvusiems už Lietuvos laisvę. Akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ pirmoje pamokoje pratęsė mokytojai ir mokiniai pokalbiais apie Sausio 13-osiso vertybes, laisvę.

Gimnazijos direktorius, istorijos mokytojas Rimantas Bikulčius Laivės gynėjų dieną gimnazijos informaciniame centre mokytojams ir mokiniams pristatė savo knygą „1991 metų sausis. Zarasiečiai“, kurioje jautriai vaizdu ir žodžiu papasakojo, ką tomis dienomis ir naktimis išgyveno Vilniuje budėję ir laisvę gynę zarasiečiai.

Šiek tiek vėliau gimnazijos mokiniai prisijungė prie tiesioginės dr. Norberto Černiausko, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojo, nuotolinės pamokos apie Sausio 13-osios vertybes, dalyvavo žuvusiųjų pagerbime prie „Laisvės angelo“ paminklo.

Taigi sausio 13-ąją dar kartą prisiminėme paprastą tiesą: nors mūsų nedaug, bet mes galime daug ir mūsų laisvė yra mus vienijanti ir stiprinanti.

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos informacija. Nuotraukos R. Bikulčiaus ir V. Girčio