Lietuvių kalbos olimpiada visada šventė

Vos tik sužinojusi, kad važiuosiu į respublikinį olimpiados etapą, numojau ranka, nes žinojau, kad tai bus dar negreitai. Bet net nepastebėjau, kai atėjo rytas, kuomet sėdėjau mašinoje ir kartu su savo mokytoja Renata Žemaitiene bei 3a klasės mokine Migle Šaltyte (jos mokytoja Daiva Matijošienė) važiavau į Kauną. Olimpiada vyko mus labai svetingai sutikusioje Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje. Tik dalyvaudama atidarymo ceremonijoje supratau, kur iš tiesų esu. Iš sveikinančiųjų dalyvius pasisėmiau pakankamai motyvacijos, kartą net rimtai susimąsčiau, kad galbūt užaugusi ir aš norėčiau stovėti jų vietoje.

Kai atlikinėjau užduotis, visiškai nesijaudinau, žinojau, kad padarysiu darbą geriausiai, kaip tuo metu galiu. Ir tas mane visiškai tenkino: tuo metu nei kalbotyros užduočių, nei esė nelaikiau iššūkiu, tai malonumas.

Po keturių rašymo valandų galėjome atsipalaiduoti ir ruoštis vakarinei daliai. Kauno filharmonijoje vyko koncertas „Muzika sielai“, tad kovo aštuntosios vakarą praleidome muzikos sūkury.

O šeštadienio rytas prasidėjo irgi šventiškai. Mums grojo Karinių oro pajėgų orkestras.

Nors ir neparvežėme į Zarasus apdovanojimų, mums vien būti olimpiados šventėje buvo laimėjimas. Tai puiki patirtis ir nauji draugai. Beje, susitikau su jau anksčiau vykusiuose konkursuose matytais žmonėmis, daug sužinojau ir puikiai praleidau laiką!

Emilija Račkauskaitė, 1a gimn.klasė
Nuotraukos Daivos Matijošienės