Mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas

Šį kartą meninio skaitymo konkursas vyko kiek kitaip. Nors ligos pakoregavo veiklas, uždarė klases, bet aktyvūs mokytojai ir mokiniai nenuleido rankų ir suorganizavo nuotolinį meninio skaitymo konkursą.

Kas galėjo, atėjo į mokyklą, kas negalėjo – jungėsi iš namų, bet konkursas įvyko!

Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos; Dusetų Kazimiero Būgos, Antazavės Juozo Gruodžio, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijų; Zarasų profesinės mokyklos jaunieji skaitovai drąsiai jautėsi prieš kameras, deklamavo lietuvių ir užsienio autorių grožinius kūrinius.  Klausytojams perteikė aktualaus, atitinkančio jų patirtį teksto pagrindinę mintį, tinkamai naudojo savo balso diapazoną, taisyklingai kirčiavo žodžius. Tad vertinimo komisijai (lietuvių kalbos mokytojos: Andželika Vitkūnienė, Ramutė Kuzmienė, Daiva Matijošienė, Dainora Biliūnaitė, Romualda Gudonienė) buvo nelengva atrinkti geriausius skaitovus ir skirti prizines vietas.

Konkurso nugalėtojais tapo:

V-VIII klasių grupėje:

I vieta – Neda Novičenko, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Andželika Vitkūnienė.

II vieta – Eimantas Popovas, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Andželika Vitkūnienė.

III vietos – Paulina Maldauskaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Vilma Valainienė ir Kamilė Gimbickytė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Andželika Vitkūnienė.

IX-XII klasių grupėje:

I vieta – Markas Jarmalavičius, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, mokytoja Dainora Biliūnaitė.

II vieta –  Gintarė Juškėnaitė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Daiva Matijošienė.

III vietos – Emilija Venediktovaitė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Daiva Matijošienė ir Silvija Černiauskaitė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Gitana Kavaliauskaitė.

Dėkojame visiems šauniems skaitovams, už puikų pasirodymą, meilę lietuviškam žodžiui ir ryžtą dalyvauti. Dėkojame ruošusiems ir vertinusiems mokytojams už nenuilstantį darbą ir visų iššūkių išsprendimą.

Norime padėkoti mokyklų komandoms, kurios sudarė sąlygas mokiniams dalyvauti konkurse, suorganizavo įgarsinimo ir transliavimo aparatūrą ir sklandžiai vykdė visą renginį.

Būkime sveiki, skaitykime knygas, o pirmųjų vietų laimėtojams Nedai ir Markui, linkime kuo geriausios sėkmes regioniniame etape!

Nuotraukos ir tekstas Gintarės Laurikėnienės