Moksleivių sesija Europos Parlamente

Trečiąją svarbiausiąją kelionės dieną atvykome į Europos Parlamento „Louise Weiss“ pastatą Strasbūre. Kiekvienos ES šalies moksleiviai turi galimybę dalyvauti Euroscola programoje, kuri suteikia galimybę aplankyti EP būstinę Strasbūre ir dalyvauti jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus EP darbą. Programos tikslas yra supažindinti jaunimą su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Debatai vyksta anglų ir prancūzų kalbomis, o juose dalyvauja per 500 moksleivių iš ES valstybių narių ir kandidačių.

Šią dieną salėje buvo 24 šalių atstovai. 2019-2020 mokslo metais dalyvauti Euroscola dienose Strasbūre buvo atrinktos geriausios ir aktyviausios gimnazijos, dalyvavusios projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Mūsų gimnazija – viena iš jų.

Aptarę dienotvarkę, visi suėjome į Parlamento posėdžių salę. Čia galėjome pasijusti parlamentarais – turėjome galimybę balsuoti dėl klausimų apie Europos Sąjungą ir jos privalumus. Kaip žinia, vieną savaitę per mėnesį čia dirba iš Briuselio persikeliantys europarlamentarai. Pasibaigus balsavimui, atėjo eilė šalių prisistatymui. Mūsų šalį prieš didelę auditoriją pristatė Austėja Matijošiūtė.

Po pietų dalyvavome įdomiame ir akiratį praplečiančiame žaidime „Eurogame“, kurį turi sudaryti 4 žaidėjai iš skirtingų šalių. Pasibaigus pirmajam žaidimo etapui, pradėjome svarbiausią mums, mokiniams, dalį Europos Parlamente. Pasiskirstę darbo grupėmis apie Europos ateitį, jaunimo problemas, klimato kaitą, integraciją ir t.t., diskutavome ir dalinomės savo nuomonėmis su kitais Europos jaunuoliais apie svarbiausias Europos problemas ir jų sprendimo būdus, kėlėme klausimus. Galų gale vėl visi susirinkome Parlamento posėdžių salėje, kur išgirdome darbo grupių ataskaitas bei pamatėme „Eurogame“ žaidimo finalą. Taigi, tą dieną pajutome Europos Parlamento atstovų atsakingą darbą bei susipažinome su naujais draugais iš kitų Europos šalių.

Džiugas Jančevskis, jaunasis projekto MEPA ambasadorius, nuotraukos Daivos Matijošienės