Mokydami mokomės

Šiais metais kaip niekad dažnai žiniasklaidoje, politikų pasisakymuose ir piliečių diskusijose  girdime kalbant apie Europos Sąjungą. Artėjantys Europarlamento rinkimai, Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjungos, Erasmus plius ar DiscoverEU gali pasirodyti labai sudėtingi procesai bei sąvokos. Tačiau ar taip yra iš tikrųjų?

Džiaugiuosi, jog vos prieš metus įsitraukusi į „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ veiklą, išklausiusi patyrusių ambasadorių paskaitų apie ES susikūrimo istoriją ir struktūrą, esu sukaupusi pakankamai žinių ir galiu jomis dalintis su kitais. Man  teko pirmąkart pačiai vesti pamokas apie šiandieninę Europos Sąjungą, jos  finansuojmus projektus jaunimui, kylančias problemas bei iššūkius. Lietuvių liaudies patarlėje sakoma: ,,Mokslo ant pečių nenešiosi“, informacija apie Europos Sąjungą teikia žinių apie galimybes, kuriomis kiekvienas jaunas žmogus gali pasinaudoti, leidžia neišsigąsti įvestų naujovių ir visai kitu kampu pažvelgti į, rodos, sudėtingus dalykus. Tikiuosi, jog po šių pamokų ir mano bendraklasiai šiek kiek daugiau sužinojo apie Europos Sąjungą, suprato jos institucijų veikimo principus, svarbą, atrado jiems aktualių galimybių ir susidomėjo tiek, kad patys daugiau ims ieškoti informacijos.

Apibendrindama norėčiau paraginti visus domėtis Europos Sąjunga, būti kritiškais rinkėjais ir nepasimesti pasaulyje, kuriame gali būti skleidžiama ir melagingų naujienų. Taip pat norėčiau pakviesti visus, besidominčius politika, žurnalistika, geografija bei istorija, prisijungti prie mūsų – jaunųjų ambasadorių.

Projekto MEPA jaunoji ambasadorė Akvilė Zajančkauskaitė, 2a klasės mokinė. Nuotraukos Daivos Matijošienės