Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės

EP Informacijos biuras Lietuvoje pradėjo įgyvendinti programą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, kurios tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. Į šį projektą įsitraukė ir mūsų gimnazija, nes manome, kad svarbu ugdyti ir lavinti jauną žmogų, gebantį apsispręsti, už ką ir kodėl balsuoti, žinantį, kokios yra galimybės, kuo gyvena Europa ir pasaulis…
Pirmajame seminare dalyvavome dviese: anglų kalbos mokytoja Anna Puzhene ir šių eilučių autorė. Čia sužinojome, kad programoje „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Šios veiklos buvo pristatytos ir aptartos detaliau. Seminare išklausėme Mindaugo Jurkyno labai įdomią paskaitą apie ES tikslus ir trūkumus.
Beje, programoje sėkmingai dalyvaujančioms bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas. Išrinktos aktyviausios mokyklos mokiniai bus pakviesti apsilankyti Europos Parlamente Strasbūre, o mokyklos mokytojai bus kviečiami į mokomuosius seminarus Briuselyje arba Strasbūre.
Kovo dvidešimt trečiąją laukiame svečių: gimnazijoje lankysis ir imitacinius žaidimus žais EP biuro Lietuvoje atstovė Natalija Bružienė. Kviečiame norinčius žaisti ir turinčius idėjų prisijungti.

Pagal EP informacijos biuro medžiagą parengė Daiva Matijošienė
Nuotraukos iš Facebook Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje

20170306