Naujovių ekskursija – šiuolaikinė paroda ir „Nemuziejus“

Regis, mūsų sostinę aplankome gana dažnai, tačiau Vilniuje visada galima atrasti naujų, įdomių dalykų. Tuo įsitikino trečiokai gimnazistai, žvarboką lapkričio popietę apsilankę Ramūno Danisevičiaus fotografijų parodoje „LIKĘ“ ir „Telia nemuziejuje“. Šios išvykos metu sužinojome daug naujų ir aktualių dalykų.
Pirmoji mūsų stotelė buvo gražusis Vilniaus senamiestis, kuriame niekados neatsibosta vaikščioti ir laikas tiesiog bėgte prabėga… Turėjome puikią galimybę paklaidžioti jaukiomis senamiesčio gatvelėmis dieną, o vakare pasigrožėjome Bastėja – originalios konstrukcijos Renesanso epochos gynybinės architektūros statiniu bei Vilniaus panorama nuo šios sienos kalvos. Apsilankėme įspūdingoje Vilniaus rotušėje esančioje šiuolaikinėje Ramūno Danisevičiaus fotografijų parodoje „LIKĘ“. Fotografas Ramūnas Danisevičius – unikalus mus supančio pasaulio ir sociumo tyrinėtojas bei žvalgas. Ši paroda tikrai išskirtinė – be tradicinių žurnalistinių fotografijų ir pinhole technika atliktų darbų čia fotografijos eksponuojamos kaip įrašai iš Facebook, kartu su šmaikščiais kitų Facebook vartotojų komentarais. Tai atspindi mūsų šiandieninę realybę, kai didžioji dalis mūsų gyvenimo susideda iš „Like‘ų“ ir komentarų rinkimo internete. Buvo smagu apžiūrėti profesionalias fotografijas, kartu pasiskaitant ir linksmų komentarų.
Antroji ekskursijos dalis buvo įdomus ir netradicinis „Telia nemuziejus“. Tai pirmasis toks muziejus pasaulyje, jame, technologijų pagalba, visiškai nauja forma atgimsta didinga Vilniaus istorija. Per 15 minučių 3D filmuko peržiūros tarsi nukeliavome laiku į praeitį ir susipažinome su ryškiausiais Vilniaus istorijos įvykiais iš arti. Pamatytas vaizdas tikrai buvo labai įtaigus, pateikta informacija lengvai įsiminė. O užsidėję virtualius akinius, galėjome virtualiai aplankyti populiariausias Lietuvos turistines vietas, tokias kaip Trakų pilis, Gedimino kalno bokštas ar Kryžių kalnas arba dalyvauti įvairiose pramogose: maratone, koncerte, skristi oro balionu ar paplaukioti vandenlente.
Ši išvyka buvo labai smagi, visi sužinojome ir atradome kažką naujo, išbandėme šiuolaikines technologijas ir puikiai praleidome laiką! Už puikią kelionę dėkojame auklėtojai Gitanai Kavaliauskaitei, direktoriui Rimantui Bikulčiui bei vairuotojui Tautvilui Mičiūnui! 🙂

Nikolė Vavinskaitė 3a klasės gimnazistė
Nuotraukos Gitanos Kavaliauskaitės

20171128