Pamoka apie Europą, domėjimąsi istorija ir pilietiškumą

Antrąkart Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje viešėjo Lietuvos mokslininkas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, politikos ir visuomenės veikėjas, 2019-2024 m.kadencijos Europos Parlamento narys Liudas Mažylis. Rinkimų gausa pasižyminčiais metais stengiamasi, kad mokiniai susipažintų su aktyviais visuomenės nariais, žinotų ir dalyvautų rinkimuose, patys būtų pilietiški, neabejingi Lietuvoje kylančioms problemoms, susipažintų su EP veiklomis ir ten dirbančiais Lietuvos atstovais.

Pirmiausia profesorius Liudas Mažylis pasakojo apie Europos istoriją ir Lietuvos nepriklausomybės siekį, dabartinį savo susidomėjimą istorija, apie svarbių Lietuvai dokumentų paieškas. Mokiniams jis akcentavo pačias Lietuvos ryškiausias datas: valstybės susikūrimą XIII amžiuje; Pirmąjį pasaulinį karą, sudariusį palankias sąlygas atsirasti savarankiškai valstybei; 1940 m. prarastą nepriklausomybę ir 1990 m. jos atkūrimą… Žinoma, įdomiausia buvo sužinoti, kad, belaukiant valstybės šimtmečio, 2017 metų kovo 29 dieną Berlyne buvo jo surastas ilgą laiką nežinia kur dingęs Vasario 16-osios akto originalas lietuvių ir vokiečių kalbomis su dvidešimčia signatarų parašų (įdomu tai, kad profesorius renka signatarų parašus, trūksta tik trijų). Mokinių paklaustas, parodė vertingiausius savo radinius- senus laiškus su antspaudais.

Moksleiviai domėjosi, kokioje srityje profesoriui įdomiausia dirbti, kaip vertina savo indėlį dirbant EP, kokios problemos jį jaudina ir t.t. Liudas Mažylis pristatytas kaip asmenybė, apie kurį rašys vadovėliuose. Tikiuosi, toks įvairiapusiškas žmogus skatins mokinius daugiau dirbti, domėtis įvairiomis sritimis, stiprinti savo šalį.

Už susitikimą dėkojame profesoriui bei gimnazijos moksleivio Kipro mamai, šaulei, Lietuvos krikščionių demokratų partijos Zarasų skyriaus vadovei Vaidai Lazdauskienei.

MEPA vyr.ambasadorė mokytoja Daiva Matijošienė

Nuotraukos 3b klasės gimnazisto Manto Dainio