Pasaulio tendencijos, Europos ateitis ir Aš

Tokią diskusiją spalio 9 dieną Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje surengė Ignas Jonynas – Europos Komisijos Generalinio Sekretoriato Krizių valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas. Savaitgalį prasidėjęs karas tarp Izraelio ir Hamas kovotojų  turbūt dažnam sukėlė dar daugiau klausimų apie pasaulio, Europos saugumą. Neramumai Izraelyje bei Ukrainoje, Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktas, Baltarusijos pasienyje kylantys sunkumai turi būti žinomi kiekvienam, bent kiek gyvenimu besidominčiam jaunam žmogui. Tačiau dėl pasaulio pagundų socialiniuose tinkluose ne visi skiria pakankamai dėmesio politiniams įvykiams. Susitikime svečias kalbėjo apie globalizaciją, digitalizaciją, klimato kaitą bei konkrečius jo pokyčius,  geopolitiką, demografijos problemas…

Susitikimą pradėjo pateikdamas 5 viktorinos klausimus ir skirdamas už teisingus atsakymus saldžių prizų. Taip iškart pritraukė jaunimo dėmesį. Moksleiviai diskusijos metu palietė įvairias su Europos Parlamentu ir Europos Sąjungos institucijomis susijusias problemas, jau atsakinėdami į viktorinos klausimus įsitraukė į temą.

Susitikimo pabaigoje turėjome galimybę pasvarstyti, kuri pasaulio tendencija svarbiausia: ES – 35 valstybės-narės 2030, kuri šalis – didžiausia pasaulio ekonomika, kas bus lyderė klimato, inovacijų, technologijų,   kultūros srityse, kaip keisis saugumo ir gynyba, koks bus jaunimo vaidmuo. Išvykdamas svečias linkėjo mėgautis galimybėmis, daug keliauti, studijuoti ir stiprinti savo kraštą. Vyresnius moksleivius kvietė aktyviai domėtis, ką rinksime Europos Parlamento rinkimuose po gero pusmečio, ragino būti aktyvius.

Projekto MEPA vyr.ambasadorė Daiva Matijošienė. Nuotraukos direktoriaus Rimanto Bikulčiaus