Pažintinis profesinio orientavimo vizitas į UAB „Akadas“

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija tęsia nacionalinės profesinio veiklinimo „Šok į tėvų klumpes“ iniciatyvos veiklas. Šių metų gegužės 30 d. II klasių gimnazistai lankėsi Zarasų rajone veikiančioje baldų gamybos įmonėje „Akadas“. Vizitą į UAB „Akadas“ organizavo Zarasų švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistė Jurgita Jablonskienė.

Mokinius su įmone, jos veikla bei gaminama produkcija supažindino UAB „Akadas“ generalinis direktorius Karolis Vitas. Direktorius pristatė įmonės veiklas bei ateities planus. Pravedė ekskursiją gamybos padaliniuose. Pabrėžė profesinio išsilavinimo ir įgūdžių svarbą baldų gamybos pramonėje. Pasiūlė mokiniams, sulaukusiems 16 metų amžiaus, vasaros darbą gamybos padaliniuose, kur jie galės ne tik užsidirbti, bet ir įgyti praktinės patirties.

Šio vizito metu moksleiviai susipažino su baldų gamybos procesu: kaip ruošiama mediena, gaminamos atskiros būsimų baldų detalės, surenkami, dažomi, pakuojami baldai. Iš arti pamatė, kaip veikia medienos pjaustymo, šlifavimo, klijavimo, bei gaminių pakavimo įrenginiai. Sužinojo apie baldų gamybos pramonėje dirbančių žmonių darbą, bei darbo sąlygas.

Šis vizitas padėjo mokiniams praktiškai pažinti baldų gamintojo profesijos specifiką, ši patirtis ateityje padės lengviau pasirinkti savo profesiją.

Parengė ZŠPT karjeros specialistė Jurgita Jablonskienė