Pažintis su Strasbūru ir Europos Parlamentu

Antrame straipsnyje norime papasakoti apie svarbiausią išvykos tašką. Strasbūras – tai miestas rytų Prancūzijoje, minimas kaip Europos sostinė dėl jame vieną kartą per mėnesį susirenkančio Europos Parlamento. Miestas yra ypatingoje vietoje, kur Reinas skiria Vokietiją nuo Prancūzijos, todėl gyventojai dvikalbiai. Ekskursijos metu gidė Jolita Šilanskienė, Strasbūro lietuvių sąjungos pirmininkė, supažindino su miesto kultūra, istorija, galėjome patyrinėti senamiestį, o kartu ir apsilankyti Dievo Motinos katedroje – vienoje gražiausių gotikos meno brangenybių Europoje. Žvalgydamiesi  po katedros vidų, kurios bokšto aukštis siekia net 142 metrus, grožėjomės iki šių dienų išlikusiais autentiškais elementais, fasadais bei vitražais. Šįkart Strasbūro Šv. Petro Naujojoje protestantų bažnyčioje pavyko pamatyti Lietuvai svarbią freską, kur mūsų valstybė paskutinė ateina į krikščionybę. Tai nežinomo autoriaus XV a. pradžioje sukurta freska, kuri tarp kitų krikščioniškų Europos šalių mini ir Lietuvos vardą. Ši gotikinė freska vadinasi „Tautų žygis link kryžiaus“. Ji vaizduoja krikščioniškos Europos tautų žygį į krikščionybę, kurią simbolizuoja kryžių laikantis Kristus. Antroji stotelė – Strasbūro centras – „Mažoji Prancūzija”, apie kurią sužinojome daugiau plaukdami laiveliu Ilio upe ir klausydamiesi įdomiausių faktų. Dieną baigėme pasivaikščiojimu pėstiesiems skirta senąja Turgaus gatve su įmantriai dekoruotais elzasietiškais namais, sudarančiais unikalų miesto ansamblį.

Nuo pat ankstaus trečios dienos ryto mūsų laukė didysis kelionės įvykis Europos Parlamente. Šių metų „Euroscola” renginio tema buvo skirta moterų teisėms ir lyčių lygybei. Šimtai mokinių klausėsi EP prezidentės Robertos Metsolos sveikinimo, uždavė rūpimus klausimus ir diskutavo, kaip prisidėti prie lyčių lygybės gynimo. Jaunimas dirbo tarptautinėse grupėse, turėjo progą pasijusti tikrais Europos Parlamento nariais balsuodami ir diskutuodami jautriomis, aktualiomis temomis. Tuo metu mokytojoms vyko ekskursija po Parlamentą, jos dirbo su įvairių  Europos šalių mokytojais, smagiai bendravo su kolegėmis iš Latvijos. Buvo įdomu pabūti Parlamento nariais keletą valandų, susipažinti su Europos jaunimu. Taigi ši kelionė praplėtė akiratį ir suteikė gerų emocijų bei naujų žinių ir patirčių.

MEPA jaunieji ambasadoriai Roberta Oleškevičiūtė, Ignas Aleksandravičius, nuotraukos autorių ir MEPA vyr.ambasadorės Daivos Matijošienės