Per literatūrą į Europą

Gegužės 6-ąją Zarasų „ Ąžuolo” gimnazijoje 1b ir 4b klasių mokiniai pasakojo apie užsienio literatūros rašytojus, jų kūrinius ir Europos Sąjungos valstybes. Pristatyti tie autoriai, kurie susiję su ES. Kadangi užsienio literatūra įeina į mokymo programą, ji šiai integruotai literatūros, geografijos, istorijos, politologijos pamokai labai tiko. Pirmų klasių moksleiviai Karolis, Adrijus, Gabija, Emilija, Adrija, Roberta ir Austėja kūrė ir pristatė skaidres apie Balzako „Tėvą Gorijo“ ir Prancūziją, Hadono romaną „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ ir Brexitą, Jungtinę Karalystę; Remarko „Tris draugus“ ir Vokietiją; Vaildo „Doriano Grėjaus portretą“ ir Airiją (tiek Europos autorių spėjome šiemet paskaityti). Abiturientai Goda, Marija, Kamilė, Deividas ir Andrejus pristatė Gėtės Vokietiją, Kafkos apsakymą „Metamorfozė“ ir Austriją su Čekija; Nobelio premijos laureato Kamiu „Svetimą“ ir Prancūziją. Toks kūrinių pakartojimas naudingas prieš rašinius, egzaminus, o pristatydami ES šalis – kūrėjų gimtines – pagilinome istorijos bei geografijos žinias.

Taigi, literatūra padeda geriau suprasti kitus, skaitantis, kūrinius pristatantis žmogus išsiskiria didesne empatija – jam lengviau  įsijausti į kito jausmus ir požiūrį, lavinamas intelektas, ugdoma iškalba ir pasitikėjimas savimi, stiprinama motyvacija siekti tikslų. Tai padės kiekvienam moksleiviui.

Anastasija Rybakova, 1a klasės moksleivė, nuotraukos 1 b klasės moksleivės Austėjos Subatytės ir mokytojos Daivos Matijošienės