„Pliušinio meškiuko“ iniciatyva pavyko!

Gruodžio mėnesį Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Jaunimo programa vykdė akciją „Pliušinis meškiukas“. Kadangi supratau iniciatyvos svarbą,  organizavau ją ir mūsų gimnazijoje. Visa mokyklos bendruomenė buvo kviečiama rinkti dovanėles Lietuvos pabėgėlių centruose gyvenantiems vaikams. Rinkome pliušinius žaislus, kanceliarines prekes, stalo žaidimus, knygutes ir pan. Galime pasidžiaugti, jog ši iniciatyva sėkmingai įgyvendinta ir žaisliukai jau pasiekė vaikus!

Pirmąją atėjusių naujų metų savaitę turėjau galimybę kartu su LRK Jaunimo programos nariais apsilankyti Naujininkų migrantų stovykloje Vilniuje ir padėti įkurti dvi vaikų erdves, kurias papildėme mūsų gimnazijos bei kitų trylikos mokyklų surinktais ir paaukotais daiktais, skirtais  patiems mažiausiems. Atnaujintose erdvėse vaikai praleidžia laiką žaisdami ar kurdami, o dalis žaislų dar bus išdalinta ir kitose migrantų stovyklose  Rukloje ir Pabradėje.

Man tai buvo visiškai nauja patirtis, todėl labai džiaugiuosi, kad apsilankiusi migrantų stovykloje ne tik perdaviau mūsų gimnazijos dovanėles, bet turėjau progą su vaikais pabendrauti bei pažaisti, o jie atsilygino skleisdami džiaugsmą bei nuoširdžiai šypsodamiesi.

Nuoširdžiai dėkoju visai mokyklos bendruomenei už gerumą ir tai, kad prisidėjote prie linksmesnės ir gražesnės mažųjų migrantų stovyklų gyventojų kasdienybės!

Emilija Račkauskaitė, IVa klasės mokinė, nuotraukos iniciatyvos organizatorių