Poezijos paukštei praskriejus

Dėl pandemijos šiemet poezijos paukštė sučiulbo vasarą, atnešusi „Poezijos pavasarį“ į Zarasų viešąją biblioteką visiems, kam poetinis žodis suskamba tikra sielos muzika. Šiemet renginys buvo skirtas mūsų krašto poetui Faustui Kiršai, minint 130-ąsias jo gimimo metines. Šventė vyko išties poetiškoje erdvėje – ant bibliotekos priestato stogo, atsiveriant Zarasaičio vandenų, dangaus erdvių platybėms, gaivaus vėjo palytėtoms. Renginį pradėjo režisierė Gražina Karlaitė, o mūsų gimnazistas Adomas Mechovičius atliko savo sukurtą dainą pagal Fausto Kiršos eilėraštį. Daugiau šio poeto posmų, laiškų ištraukų, atskleidžiančių F. Kiršos asmenybės ir kūrybos gelmę, išgirdome iš aktoriaus Petro Venslovo lūpų. Beje, šventės svečiai buvo ką tik apsilankę poeto gimtinėje Senadvaryje, dailininko Arvydo Každailio prikeltoje naujai būčiai.

 Savo kūrybą zarasiškiams ir miesto svečiams dovanojo iš Zarasų kilusi poetė (beje, ir mūsų gimnazijos absolventė) Jurgita Jasponytė. Jos eilėse dažnai patiriamas gimtasis miestas, gimtoji Šaltupė, daugelis eilėraščių sukurti būtent čia. Klausėmės ir kompozitoriaus, rašytojo Alvydo Jegelevičiaus, poetų Liudviko Jakimavičiaus, Lauros Kromalcaitės, Antano Šimkaus kūrybos. Vedė ji nematomais minčių, jausmų labirintais, kvietė prisiminti, mąstyti… Savo eilėmis dalijosi ir Zarasų krašto literatų klubo „Virš tylos“ nariai.

O bene džiugiausia ir labiausiai laukiama šio renginio akimirka – poeto Felikso Jakubausko premijos laureato apdovanojimas. Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas ir Zarasų rajono kultūros ir meno premijų vertinimo komisijos pirmininkė Violeta Barisevičienė šią premiją už pastangas puoselėti poetinį žodį, savo brandžia ir prasminga poetine kūryba turtinti rajono literatūrinį gyvenimą įteikė mūsų krašto literatei Vilei Sinkuvienei. Jos lyrika subtili ir jautri, autorę nuolat lydi literatūrinis žodis: mūsų mokykloje ji anksčiau juo dalijosi su mokiniais lietuvių literatūros pamokose, dabar kūryba gimsta iš nuostabos, nakties tylos ar jausmo gelmės. Autorė yra išleidusi lyrikos rinktinę „Lietaus laše“, kuria dainas, rengia knygelę vaikams.

Šventėje taip pat dalyvavo rašytojai Laura Sintija Černiauskaitė, Regimantas Tamošaitis, poetas Marius Burokas. Kūrybiniu polėkiu, idėjomis, malonia bendryste tądien dalytasi iki pat vakaro.

Gitana Kavaliauskaitė, nuotraukos autorės ir Vasilijaus Kukonenko