Projekto MEPA veiklų įvertinimas

Baigiantis mokslo metams buvo  susumuoti ir projekto Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės (MEPA) rezultatai. Šiais metais jame dalyvavo 87 gimnazijos ir mokyklos.  Džiugu, kad net 76 gimnazijos ir 8 profesinio rengimo mokyklos įvykdė visas MEPA projekto sąlygas ir tapo Mokyklomis – Europos Parlamento ambasadorėmis 2018-2019 m. Geriausios mokyklos įvertintos puikiu prizu – išvykomis į Strasbūre esantį Europos Parlamentą. Primenu, kad Zarasų “Ąžuolo” gimnazija sėkmingai projekte dalyvavo jau trečius metus.

Už projektą atsakingas Europos Parlamento biuras Lietuvoje dėkoja už visas veiklas, pastangas. Sužinota labai daug įdomių dalykų, pasidžiaugta pasiekimais, išmanumu, fantazija. Kadangi šie metai buvo ypatingi – vyko Europos Parlamento rinkimai – džiugu, kad rinkimų ir jaunimo aktyvumo temos buvo gvildenamos ir mūsų renginiuose bei pamokose. Mokiniai buvo aktyvūs, analizavo, už ką verta balsuoti, konsultavo mažiau šiomis temomis besidominčius bendraamžius, vedė pamokas apie ES ir EP, sėkmingai dalyvavo Europos egzamine, kvietė įdomių svečių, kūrė projektus apie ES šalių literatūrą, organizavo Europos dienos renginius mokykloje bei prisidėjo prie organizavimo bei vedimo  viešojoje bibliotekoje.

Taigi, šį rudenį grupė aktyviai į projekto veiklas įsitraukusių gimnazistų, jaunųjų MEPA ambasadorių  (kaip ir šiemet) vyks į sesiją Europarlamente, Strasbūre. O gimnazijoje tęsime projekto veiklas ir lauksime naujų narių.

Vyriausioji projekto ambasadorė mokytoja Daiva Matijošienė