Saugus elgesys ant ledo

Kovo 29 d. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio ugniagesiai, kaip ir kasmet, priminė, kad atšilus orams  verta susirūpinti saugumu ant  plonėjančio vandens telkinių ledo. Ugniagesiai gelbėtojai pakvietė gimnazijos 1 – 2 klasių mokinių grupę prie Zaraso ežero stebėti mokomąsias gelbėjimo pratybas. Nors šiuo metu ežeras sukaustytas dar pakankamai tvirto ledo, ir tolumoje matėsi net keletas žvejų, gelbėtojai perspėjo, kad labai atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis, jame gali būti įtrūkimų.

Čia pat  priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir pademonstravo, kaip įlūžus į vandens telkinį išvengti skaudžių  pasekmių. Svarbu yra  nepasiduoti panikai ir neprarasti savitvardos. Užsiropšti ant ledo padeda smaigai, bet jų neturint, ant ledo  reikia stengtis  užšliaužti plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis, reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę, iš kur buvo ateita, nes ten ledas tvirtesnis.  Pamačius įlūžusį ar skęstantįjį, reikia įvertinti situaciją, nerizikuoti gyvybe, o geriau kviesti profesionalius ugniagesius, kurie gelbėja pasitelkę savo turimas specialias priemones: virves, smaigus, ar netgi po ranka pasitaikiusia nulūžusia medžio šaka.

Vėliau pareigūnai dar papasakojo apie  kitas jų darbe naudojamas gelbėjimo priemones ir jų technines galimybes, kokių tvirtų charakterio savybių ir fizinio  pasirengimo reikia, norint tapti ugniagesiu gelbėtoju.

Už vertingus patarimus ir įdomią saugos pamoką Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazija dėkoja Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnams.

Janina Dobrovolskienė,  Neformaliojo ugdymo organizatorė
Nuotraukos Auksės Kuosaitės, 1b

20180330