Sielos žydėjimas po senojo dvaro skliautais

Rugsėjo 27 dieną būrelis kuriančių, muzikuojančių mūsų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių dalyvavo tradicinėje jaunųjų kūrėjų šventėje „Rudeniniai skaitymai“ Ignalinos krašte. Šventės organizatorių iš Vidiškių gimnazijos kviečiami, turėjome galimybę dalintis kūryba su keliomis dešimtimis mokinių iš Ignalinos, Visagino, Dūkšto, Švenčionių mokyklų. Ir ne įprastoje  renginiams skirtoje salėje, o senojo Vidiškių dvaro aplinkoje.

Į Vidiškių dvarą vykome puikiai nusiteikę, smagiai dainuodami. Juk be rašančiųjų eiles ar miniatiūras drauge važiavo visas pulkas dainas kuriančių gimnazistų. Atvykę dar turėjome laiko paklaidžioti dvaro parko takeliais, pasigrožėti tvenkiniais ir alėjomis, nusifotografuoti ir parepetuoti prieš renginį, pabendrauti su kitais mokiniais.

Šventė, rengiama jau penktąjį kartą, vyko dvaro terasoje, apsuptoje gelstančių senojo parko medžių, oras buvo puikus. Mokiniai atliko savo kūrybos dainų, skaitė laiškus, deklamavo eilėraščius. Kūryba dalijosi ir mūsų 1b klasės gimnazistės Silvija, Sonata, Martyna, 2a klasės mokiniaiEimantas, Emilija, Adomas, Diana ir Gilmė, taip pat Ieva ir Rugilė iš 3b.

Vidiškių gimnazijos direktorė džiaugėsi, kad tiek daug jaunų žmonių yra kūrybingi ir jautrūs grožiui, pakvietė visus į dvaro salę vaišių. Ten visi vaišinomės kvapnia mėtų arbata ir gausybe įvairiausių obuolių pyragų. Vėliau dar susipažinome su Vidiškių istorija, apžiūrėjome puikų dvaro interjerą.

Atsisveikinę su renginio organizatoriais, važiavome į Stripeikiuose esantį  Bitininkystės muziejų. Mus pasitiko gidas, kuris trumpai papasakojo apie bites: jų svarbą gamtoje, uoslę, apie tai, kaip lietuviai nuo seno vertino bites ir begales kitų mums negirdėtų dalykų. Apžiūrėjome avilius, trobesius, kuriuose buvo gausybė informacijos apie bičių savybes, medaus kopinėjimo įrankių, drąsesni net paglostė bitę.

            Dalindamiesi įspūdžiais, sėkmingai grįžome namo. Esame labai dėkingi gimnazijos direktoriui Rimantui Bikulčiui už galimybę dalyvauti šioje muzikos ir meninio žodžio šventėje, tiek daug visko sužinoti ir pamatyti, taip pat mūsų mokytojams Gitanai Kavaliauskaitei, Renatai Žemaitienei ir Gražvydui Gasparavičiui, skatinantiems mūsų kūrybiškumą. Juk kūryba – tai sielos žydėjimas…

Milvydė Guntulytė,  1b kl. gimnazistė. Nuotraukos Gitanos Kavaliauskaitės, Valerijos Rostovskajos