Svarbios pamokos apie Europos Parlamento rinkimus

      Šiandieną turėjau galimybę pravesti informatyvias pamokas abiturientams ir vienuoliktokams- būtent tiems, kuriems šiuo metu yra aktualūs EP rinkimai, vyksiantys JAU gegužės 26-ąją dieną (už 24 dienų!)
     Iš tikrųjų šia tema esu kompetentinga kalbėti, nes dalyvaudama „Eurodebatuose“, kurių tema „Kaip EP rinkimuose balsuosiu galva, o ne kojomis“, ir mokomajame Europos Parlamente įgijau vertingų žinių, taip pat daug domėjausi savarankiškai ir jaučiu atsakomybę pasidalinti surinkta informacija su bendraamžiais. Kaip ir tikėjausi, daugelis jaunuolių, paklaustų, ar jau žino, už ką balsuos, atsakė neigiamai. Ši problema man yra ypač svarbi, nes jaunimas turi suvokti, kad jų balsas yra išties svarbus ir tik MES PATYS kuriame savo ateitį. Jaučiu atsakomybę keisti šalį ir jos piliečius.
      Tad parodžiau bendraamžiams, nuo ko pradėti, kaip pasilengvinti sau darbą ir kaip kritiškai mąstyti bei teisingai pasirinkti kandidatus. Taip pat pristačiau, kaip veikia Europos Parlamentas, koks yra europarlamentarų darbas, apžvelgėme dabartinių EP narių darbą bei jų plenarinių sesijų lankymą, išsiaiškinome pagrindines EP frakcijas, politinių partijų idealogijas ir kas yra tie euroskeptikai. Pabaigoje sužaidėmė linksmą žaidimą – pasiskirstę grupėmis mokiniai turėjo sukurti tobulo kandidato CV, kurį įkūnijo vienas iš grupės narių. Vėliau visi balsavome už tinkamiausią kandidatą. Nors viskas vyko ir juoko forma, priverčiau bendraamžius susimąstyti, kaip visgi neapdairiai žmonės gali balsuoti.
    Labai skatinu visus domėtis dabartinėmis aktualijomis ir tuo, kas vyksta pasaulyje. Taip pat prašau nepatingėti ir skirti nors šiek tiek laiko išsirinkti tinkamus kandidatus ne tik į LR Prezidento postą, bet ir į EP, juk būtent jie atstovaus visų mūsų interesams Europos Sąjungoje. Europos Parlamentas yra susijęs su kiekvieno iš mūsų kasdienybe glaudžiau, nei jums gali atrodyti. Džiaugiuosi galėdama bent trupučiu prisidėti prie kritiškų rinkėjų formavimo bei jų politinės savimonės diegimo!


Projekto MEPA jaunoji ambasadorė Nikolė Vavinskaitė, IVa klasės gimnazistė. Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus ir Daivos Matijošienės