Tapk pasieniečiu!

Gegužės 6 d. gimnazijos skaitykloje 3-4 klasių moksleiviai susitiko su VSAT Ignalinos pasienio rinktinės pareigūnėmis.

Trumpas, bet iškalbingas filmukas apie Medininkų pasieniečių mokyklą sudomino ne vieną. Pasirodo, jeigu esi sumanus, motyvuotas, sąžiningas ir mandagus, gali mokytis šioje mokykloje. Stoti gali, jeigu : moki lietuvių kalbą, esi ne jaunesnis, nei 18 metų ir ne vyresnis, negu 60 metų, esi nepriekaištingos reputacijos, fiziškai stiprus ir sveikas. Papildomų balų turėsi, jei turi teisę vairuoti B kategorijos transporto priemonę; esi Jaunojo pasieniečio būrelio narys ar Lietuvos šaulių sąjungos narys; esi našlaitis. Tau tereikia pateikti prašymą el. paštu, gauti siuntimą pasitikrinti sveikatą ir psichinę būklę, dalyvauti atrankoje – laikyti bendrojo fizinio pasirengimo įskaitą, laikyti pretendentų žinių ir gebėjimų patikrinimo testą. Sužinojęs savo konkursinį balą- jei pasiseka, tampi Pasieniečių mokyklos kursantu.

Mokytis Pasieniečių mokykloje yra 7 priežastys:

1. Sėkmingai baigus mokslą garantuojama darbo vieta ir karjeros galimybės VSAT.

2. Mokslas yra nemokamas ir trunka 1 metus.

3. Kursantai nemokamai apgyvendinami bendrabutyje.

4. Kursantai aprūpinami uniforma.

5. Kursantai Vyriausybės nustatyta tvarka gauna stipendiją (130-180 eurų).

6. Galimybė stažuotis užsienyje (Latvija, Estija, Suomija, Graikija ir kt.).

7. Moderni mokymo(si) bazė.

Nemaža dalis dalyvavusių susitikime susidomėję klausinėjo pareigūnių jiems rūpimų dalykų. Ypač domino galimybė tapti kinologu.

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos informacija

Nuotraukos Rimos Maldžiūtės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Ignalinos pasienio rinktinės Viešųjų ryšių specialistės