Tarp „Dainų dainelės“ laureatų – ir „Ąžuolo“ gimnazijos duetas

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ I, II ir III-io etapo nugalėtojais dar šį pavasarį tapo mūsų gimnazijos Silvijos Černiauskaitės ir Adomo Mechovičiaus vokalinis duetas. Jiems pasisekė pasirodyti per LRT televiziją vasario mėnesį, kai niekas Lietuvoje nesitikėjo karantino, nuotolinio mokymo ir daugybės žmogaus laisvę ir veiklą draudžiančių bei apribojančių priemonių, esą reikalingų „jūsų paties saugumui“. Suprantama, kad skelbiamos pandemijos metu suplanuoti „Dainų dainelės“ III-io etapo koncertai nevyko, jie buvo atnaujinti tik rugsėjį, o mes šį konkursą bei dalyvavimą jame jau buvome ir pamiršę. Tad Žilvino Meškuočio, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos gabių menui vaikų centro vadovo, „Dainų dainelės“ konkurso koordinatoriaus skambutis, kuriuo buvo pranešta, kad komisijos sprendimu tapome laureatais ir esame kviečiami į laureatų koncertą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, mums tapo didele staigmena. Prasidėjo įtemptas pasiruošimo etapas: kartojome gerokai primirštą Adomo aranžuotą lietuvių liaudies karo dainą, kurią komisija atrinko šiam koncertui, ir bandėme įsivaizduoti, kaip šis mūsų tik akustiniais instrumentais ligi šiol atliekamas kūrinys skambės grojamas Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos simfoninio orkestro. Dainos aranžuotę šiam kolektyvui parašė žymus Lietuvos džiazo kūrėjas, pianistas, „DPG“ grupės įkūrėjas Dainius Pulauskas.

Į Vilnių išvykome visam savaitgaliui: spalio 10 d. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre vyko laureatų apdovanojimo ceremonija, vėlai vakare – laureatų koncerto repeticija Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, o sekmadienio popietę – tiesiogiai per LRT transliuojamas Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ 2020 m. laureatų koncertas. Konkurso laureatų ir jų mokytojų apdovanojimus sveikinimo žodžiais pradėjo konkurso komisijos pirmininkė Irena Milkevičiūtė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dainavimo katedros profesorė. Pasak jos, dainuojantis jaunimas – mūsų ateitis, o meno žmonės gyvuos ir sudėtingose gyvenimiškose situacijose, nes moka žvelgti į pasaulį kitaip. Laureatai buvo apdovanoti ne tik diplomais, bet ir vertingomis LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dovanomis: planšetiniais kompiuteriais, elektriniais riedžiais ir paspirtukais.

Su neramiu jauduliu laukėme vakaro repeticijos: kaip pavyks dainuoti pagal aranžuotę, kurios nebuvome girdėję, ar bus patogus įgarsinimas, kuris atlikėjui visada yra gyvybiškai svarbus? Nacionalinio operos ir baleto teatro didžiulė erdvė, už dainininkų nugaros grojantis simfoninis orkestras bei LRT ritmo grupė, profesionalus apšvietimas ir visur besisukiojančios kameros – iššūkiai, su kurias pagirtinai ramiai susidorojo Adomas ir Silvija. Pasirodymui surepetuoti mums skyrė tik 10 minučių. Laimei, viskas pavyko puikiai, o šios dainos atlikimą orkestrinis koloritas labai pagyvino ir papuošė. Solo gitara tobulai improvizavo bene žinomiausias mūsų šalies gitaristas Tomas Varnagiris.

Stebėjome jaunųjų atlikėjų iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės, Visagino, Alytaus ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių pasirodymus, man buvo džiugu sutikti savo dėstytojus iš Klaipėdos universiteto, atvykusius su savo puoselėjamais kolektyvais. Tikrai nepaprastai jaudina suvokimas, kad Lietuvoje tiek daug talentingų jaunų žmonių, spinduliuojančių noru dainuoti,  puošiančių sceną individualumu, dovanojančių klausytojams savitus išgyvenimus ir interpretacijas, muzikuojančių savo prigimtiniu instrumentu. Vokaliniu meistriškumu išsiskyrė Arminas Stočkus iš Šiaulių J.Janonio gimnazijos, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vokalinis ansamblis, profesionalumu, jausmingumu ir įtaigumu sužavėjo Gabrielė Pimpytė iš Visagino. Iš keturiasdešimties laureatų aštuoniems solistams teko garbė dainuoti su žinomais Lietuvos dainininkais, daugelis jų – patys buvę „Dainų dainelės“ laureatai ar diplomantai: Merūnu Vitulskiu, Loreta Sungailiene, Vaida Genyte, Milda ir Terese Andrijauskaitėmis, Jurgiu Brūzga, Vladimiru Prudnikovu. Koncertas pralėkė nepastebimai, tarsi gražus ir prasmingas sapnas. Tikiu, jog šio nuostabaus potyrio – dainuoti tarp geriausių Lietuvos atlikėjų, dalintis scena su profesionalais aukšto meninio lygio konkurse – Adomas ir Silvija ilgai nepamirš, o įgyta patirtis paskatins juos siekti meno aukštumų, tobulinant įgimtus įgūdžius.

Norime padėkoti visiems, mūsų pergale tikėjusiems ir už mus balsavusiems: LRT portalo duomenimis, Adomo ir Silvijos duetas, surinkęs  28 039 žiūrovų balsus, užėmė garbingą 2-ąją vietą. Dėkojame gimnazijos bendruomenei už supratingumą ir palaikymą, Adomo ir Silvijos tėvams už kantrybę, Dianai ir Lidijai – už transportavimo paslaugas, rūpestį ir priežiūrą, sau patiems – už kantrų kompromisų ieškojimą. Esame patenkinti savo pasiekimais bei pasirodymu, o ne ką mažesnių laimėjimų linkėtume ir kitoms gimnazistų kartoms.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius, nuotraukos autoriaus