Tarptautinėje gamtos fotografijų parodoje

Jau 19-tą kartą Utenoje surengta kasmetinė tarptautinė gamtos fotografijų paroda „Žemės diena 2019 – Utena”. Šią pasaulinei žemės dienai skirtą parodą organizuoja Gamtos fotografų klubas „Žalias skėtis”. Joje eksponuojami geriausi gamtos fotografijos konkurso darbai. Konkurse dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio fotografai iš Šveicarijos, Serbijos, Latvijos. Didįjį prizą – sidabrinę 50 litų monetą, skirtą Lietuvos gamtai, pelnė vilnietis Vytautas Knyva.

Konkurso vertinimo komisijos nariai pastebėjo, kad gamtos fotografijoje dominuojantys objektai – paukščiai. Ateityje galėtų būti daugiau biologinės įvairovės, fotografijos-pasakojimo. Galbūt nauja sritimi taps mobiliografija, taip pat dronais fotografuoti vaizdai. Labai laukiama jaunimo darbų. Tačiau svarbiausia ne vien technika ar fotografo braižas – svarbiausia ryšys su gamta, gėrio puoselėjimas, gebėjimas atskleisti joje ne tik spalvą ar formą, bet galbūt ir muziką, poeziją. Atidus, pasigėrėjimo, rūpesčio ir supratimo žvilgsnis į mus supantį pasaulį.

Utenos kraštotyros muziejaus direktorė pasidžiaugė, jog parodą aplankė arti tūkstančio lankytojų, o parodos kuratorius Rimantas Udras linkėjo visiems auksinio kadro.

Smagu, jog iš daugybės konkursui pateiktų darbų parodoje tarp geriausių išvydome mūsų gimnazisto Luko Gudžiuko darbą, jo mokytojo Gintauto Antanavičiaus bei Rimanto Bikulčiaus, šių eilučių autorės fotografijų. Visus konkurso dalyvius taip pat nudžiugino puikus leidinys „Parodos konkurso „Žemės diena 2019 – Utena” geriausios gamtos fotografijos”.

Gitana Kavaliauskaitė Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus ir Gintauto Antanavičiaus.