Televizijos ekrane –  „Ąžuolo“ gimnazijos  trio

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“  zoninio etapo nugalėtojais tapo mūsų gimnazisčių Emilijos Vaitkutės, Emilijos Venediktovaitės ir Adrijos Zavackaitės tercetas.  Konkurso III-ame etape jau tenka pasirodyti per LRT televiziją tiesioginio eterio metu. Iš anksto žinojome dainą, kurią iš mūsų paruošto privalomo konkurso repertuaro išrinko zoninio etapo vertinimo komisija, o prieš savaitę sužinojome ir pasirodymo datą – balandžio 28d. dainuosime 10-ajame iš suplanuotų 12-os 50-metį švenčiančios „Dainų dainelės“ koncertų.

          Tad paskutinį balandžio sekmadienį išvykome į Vilnių visai dienai, mat garso repeticija buvo paskirta ryte, o laidos tiesioginė transliacija vyko gerokai po pietų. Dalyvių pasirodymus stebėjo bei vertino komisija: LMTA Dainavimo katedros vedėja, profesorė Asta Krikščiūnaitė (vertinimo komisijos pirmininkė); LMTA Dainavimo katedros profesorė Irena Milkevičiūtė;  LNOBT dirigentas Martynas Staškus; LMTA Choro dirigavimo katedros profesorius Dainius Puišys; kompozitorius, aranžuotojas, džiazo mokyklos vadovas Artūras Novikas; konkurso programos koordinatorius Žilvinas Meškuotis ir TV projekto „Dainų dainelė“ vadovė Zita Radvilienė.

Atlikome Emilijos Vaitkutės sukurtą dainą poeto P.Širvio žodžiais „Nežiūrėk, nežibėk“. Kadangi buvo galimybė dainai akomponuoti prašyti LRT grupės, ja pasinaudojome, nes kitos progos dainuoti gyvai grojant rinktinių profesionalų komandai gali ir nepasitaikyti. Internetu su vienu iškiliausių šiandienos Lietuvos džiazo kūrėjų, pianistu, klavišininku bei kompozitoriumi ir aranžuotoju Dainiumi Pulausku derinome tempus, akcentus, kartojimus ir dinamiką. Pasirodymui surepetuoti mums skyrė tik 10 minučių. Laimei, viskas pavyko puikiai, o šios dainos atlikimą orkestrinis koloritas labai pagyvino ir papuošė. Kas tądien nematė šio kolektyvo pasirodymo, visada jį galite paklausyti LRT mediatakoje:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000337546/dainu-dainele-2024-e-vaitkute-e-venediktovaite-ir-a-zavackaite-neziurek-nezibek

Taip pat visus raginu pasinaudoti savo teise balsuoti lrt.lt portale, kuriame lankytojai gali atiduoti savo balsą už labiausiai patinkantį konkurso dalyvį, o juk daugiausia balsų surinkęs atlikėjas bus kviečiamas dalyvauti baigiamajame laureatų koncerte Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Balsuoti už mūsų gimnazijos tercetą galite iki  artimiausio šeštadienio 20 val.: https://www.lrt.lt/projektai/dainu-dainele

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius

Nuotraukos Simono Navicko