Televizijos ekrane – „Ąžuolo“ gimnazijos vaikinų kvintetas

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“  zoninio etapo nugalėtojais tapo mūsų gimnazijos vaikinų kvintetas: Deividas Guogis, Tautrimas Jankauskas, Dominykas Leleika,  Armandas Stunžėnas ir Rytis Biveinis. Įdomu tai, kad vaikinų kolegos  – Adomo, Dianos ir Gilmės tercetas –  dainavo 1-ajame iš 12-os suplanuotų „Dainų dainelės“ koncertų, o vaikinams teko garbė dalyvauti paskutiniajame, 12-ajame.

Tad antrą gegužės sekmadienį išvykome į Vilnių visai dienai, mat garso repeticija buvo paskirta ryte, o laidos transliacija vyko gerokai po pietų. Dėl kažkodėl išlikusių pandeminių suvaržymų laidos filmavimas vyko be žiūrovų, tad kolegų pasirodymus teko stebėti per koridoriuose įrengtus ekranus. Per ekraną dalyvių pasirodymus stebėjo bei vertino ir komisija: LMTA Dainavimo katedros profesorė Irena Milkevičiūtė (vertinimo komisijos pirmininkė), LNOBT dirigentas Martynas Staškus, Lietuvos operos solistas Edmundas Seilius (jo dukra Barbora irgi dainavo šiame koncerte), LMTA Choro dirigavimo katedros profesorius Dainius Puišys, kompozitorius, aranžuotojas, džiazo mokyklos vadovas Artūras Novikas, konkurso programos koordinatorius Žilvinas Meškuotis ir TV projekto „Dainų dainelė“ vadovė Zita Radvilienė.

Iš anksto žinojome dainą, kurią iš mūsų paruošto privalomo konkurso repertuaro išrinko zoninio etapo vertinimo komisija: tai Zarasų krašto poeto Antano Vienažindžio žodžiais maestro Vytauto Kernagio sukurta daina „Pasakyki, panytėla“. Kadangi buvo galimybė dainai akomponuoti prašyti LRT grupės, ja pasinaudojome, nes kitos progos dainuoti gyvai grojant rinktinių profesionalų komandai šiame gyvenime gali ir nepasitaikyti. Internetu su vienu iškiliausių šiandienos Lietuvos džiazo kūrėjų, pianistu, klavišininku bei kompozitoriumi ir aranžuotoju Dainiumi Pulausku ilgokai derinome tempus, akcentus, kartojimus ir dinamiką. Visgi prisipažinsiu, kad bijojau repeticijos LRT studijoje – žinojau, kad kiekvienam pasirodymui surepetuoti skiriama iki 10min., tad dėl viso pikto buvau pasiruošęs blogiausiam – akomponuoti fortepijonu pačiam. Laimei, viskas pavyko puikiai, o šios dainos atlikimą orkestrinis koloritas labai pagyvino ir papuošė. Kas tądien nematė šio kolektyvo pasirodymo, visada jį galite paklausyti LRT mediatakoje: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000212919/dainu-dainele-2022-vokalinis-vaikinu-kvintetas-pasakyki-panytela

Nors tikrai nebesitikime tapti laureatais, esame patenkinti savo pasiekimais bei pasirodymu, ir linkėtume didesnių laimėjimų kitoms gimnazistų kartoms. Norime padėkoti visiems, mus palaikiusiems ir už mus balsavusiems. Džiaugiamės įgyta nauja scenine patirtimi, stipresniais dainavimo įgūdžiais, vertingomis, tobulėti įkvepiančiomis pastabomis, kitų kolektyvų meistriškumu, kaip sektinu pavyzdžiu.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius, nuotraukos autoriaus