Televizijos ekrane – ir „Ąžuolo“ gimnazijos trio

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“  zoninio etapo nugalėtojais tapo mūsų gimnazijos Adomo Mechovičius, Dianos Boriak ir Gilmės Dainytės tercetas.  Konkurso III-ame etape jau tenka pasirodyti per LRT televiziją tiesioginio eterio metu. Iš anksto žinojome dainą, kurią iš mūsų paruošto privalomo konkurso repertuaro išrinko zoninio etapo vertinimo komisija, o prieš savaitę sužinojome ir pasirodymo datą – vasario 20d. dainuosime 1-ajame iš suplanuotų 12-os jubiliejinės, 25-osios, „Dainų dainelės“ koncertų.

Tad trečią vasario  sekmadienį išvykome į Vilnių visai dienai, mat garso repeticija buvo paskirta ryte, o laidos transliacija vyko gerokai po pietų. Dėl išlikusių pandeminių suvaržymų laidos filmavimas vyko be žiūrovų, tad kolegų pasirodymus teko stebėti per koridoriuose įrengtus ekranus. Per ekraną dalyvių pasirodymus stebėjo bei vertino ir komisija: LMTA Dainavimo katedros profesorė Irena Milkevičiūtė (vertinimo komisijos pirmininkė), LNOBT dirigentas Martynas Staškus, Lietuvos operos solistas Edmundas Seilius, LMTA Choro dirigavimo katedros profesorius Dainius Puišys, kompozitorius, aranžuotojas, džiazo mokyklos vadovas Artūras Novikas, konkurso programos koordinatorius Žilvinas Meškuotis ir TV projekto „Dainų dainelė“ vadovė Zita Radvilienė.

Atlikome Gilmės aranžuotą lietuvių liaudies dainą „Kadu buvo kadujo“. Kūriniui akomponavomės patys: Adomas grojo gitara, Diana – akordeonu, Gilmė – fleita. Cajon būgnu ritmą palaikė Emilija Venediktovaitė. Kas tądien nematė šio kolektyvo pasirodymo, visada jį galite paklausyti LRT mediatakoje: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000201749/dainu-dainele-2022-diana-boriak-gilme-dainyte-adomas-mechovicius-kadu-buva-kadujo

Taip pat visus raginu pasinaudoti savo teise balsuoti LRT.lt portale, kuriame lankytojai gali atiduoti savo balsą už labiausiai patinkantį konkurso dalyvį, o juk daugiausia balsų surinkęs atlikėjas bus kviečiamas dalyvauti baigiamajame laureatų koncerte Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Balsuoti už mūsų gimnazijos tercetą galite iki  artimiausio šeštadienio 20 val.: https://www.lrt.lt/projektai/dainudainele

Zoninio etapo nugalėtojais tapo ir gimnazijos vyrų kvintetas: Rytis Biveinis, Deividas Guogis, Tautrimas Jankauskas, Dominykas Leleika ir Armandas Stundžėnas. Į kurį koncertą jis bus pakviestas dar nežinome.

Muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius