Vaikščiojanti šviesa

Šiemet minimas 150-asis visuomenininko, kultūros veikėjo, spaudos darbuotojo, knygnešių rėmėjo, rašytojo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto jubiliejus. 2019-ieji paskelbti Vaižganto metais. Siedami šią sukaktį su Kalbos diena, keli mūsų gimnazijos abiturientai kartu su mokytoja Gitana Kavaliauskaite vedė atvirą literatūrinę pamoką „Vaižgantas – vaikščiojanti šviesa“ 3-4-ų klasių gimnazistams.

Pamoka pradėta kompozicija – poeto Antano Miškinio „Eilėraščiu apie kanauninką Tumą“. Abiturientas Mykolas Benjaminas Meškas supažindino su J. Tumo autobiografija. Apie Vaižganto asmenybę, veiklą ir kūrybą pranešimus skaitė Ugnė Emilija Gudonytė ir Diana Čižikaitė, o mokytoja G. Kavaliauskaitė papasakojo įdomių šio šviesuolio biografijos faktų iš amžininkų prisiminimų. Alanas Šablinskas išsamiai išanalizavo programinį rašytojo kūrinį – apysaką „Dėdės ir dėdienės“.

Pamoka buvo gausiai iliustruota vaizdine medžiaga, parengta Vaižganto raštų bei leidinių apie šią asmenybę parodėlė, pristatytas filmas „Tumo kodeksas“, peržiūrėtas vaizdo įrašas iš testamento, liudijančio šio šviesuolio dosnumą, altruizmą, labdarystę.

Jaunimo klubo „Lietus vitraže“ informacija
Nuotraukos Gitanos Kavaliauskaitės