VDU Švietimo akademijos atstovai gimnazijoje

Šių dienų pasaulyje vis sunkiau suvokti, kokios srities specialistu norėtumėte tapti. Pasirinkimas didelis, lengva pasiklysti. Apsispręsti padeda bendravimas su aukštųjų mokyklų atstovais.

Tokiu tikslu gimnazijoje vyko susitikimas su VDU  Švietimo akademijos kanclerio pavaduotoju A. Raslanu; profesoriumi, mokslininku K. Milašiumi; docente L. Bučiene; habilituota daktare, Lietuvos literatūros  tyrinėtoja V. Šlekiene.

A.Raslanas  sakė, kad  pedagogo profesija turėtų būti pati svarbiausia ir reikšmingiausia valstybiniu požiūriu, nes mokytojas prisiliečia prie kiekvieno vaiko, formuoja būsimus mokslininkus, kūrėjus, specialistus. Šiuo metu pedagogo profesija nėra labai patraukli jaunimo tarpe. Jau dabar trūksta beveik 200 įvairių dalykų  pedagogų, o 2025 m. trūks beveik 2000…

Susitikimo metu L. Bučienė pasakojo apie  studijas VDU Švietimo akademijoje Vilniuje, kur rengiami naujos kartos mokytojai. Nuo naujų mokslo metų numatoma skirti  gerai besimokantiems studentams 300 eurų stipendiją. Bus galimybė gauti skatinamąsias ir vienkartines stipendijas. Yra galimybė išvykti mokytis į užsienį (Austriją, Australiją, Čikagą ir kt.). Nuo kovo mėnesio rengiami nemokami  parengiamieji kursai pasiruošti išlaikyti valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Tereikia užsiregistruoti internetu.

V. Šlekienė sakė, kad iš Aukštaitijos regiono visada buvo norinčių studijuoti pedagogines profesijas, vėliau sėkmingai dirbančių šį nelengvą, bet labai reikalingą darbą.

K. Milašius pasakojo apie fizinio ugdymo pedagogų rengimą ir jų įsidarbinimo galimybes.

Kiekvienas stojantysis į pedagogines studijas turi išlaikyti Motyvacijos testą, kuris nevertinamas balais, bet yra privalomas.

Gimnazistai, dalyvavę susitikime,  turėjo galimybę užduoti klausimus.

Po susitikimo su moksleiviais, Švietimo akademijos kanclerio pavaduotojas A. Raslanas ir Gimnazijos direktorius R. Bikulčius pasirašė Bendradarbiavimo sutartį tarp šių įstaigų. 

Zarasų “Ąžuolo” gimnazijos informacija, R. Bikulčiaus nuotraukos