Vilniuje paminėję B. Krivicko 100-metį

Lapkričio mėnesį buvo minimos 100-osios poeto, vertėjo, partizano Broniaus Krivicko gimimo metinės. Joms skirtas Vilniaus mokytojų namuose vykęs Moksleivių ir studentų dainuojamosios poezijos konkursas, kurio tikslas – suburti jaunuosius dainų kūrėjus (9-12 klasių moksleivius ir 1-4 kurso studentus), paskatinti juos domėtis partizano Broniaus Krivicko kūryba, rezistencine partizanų veikla ir gyvenimu. Konkurso vertinimo komisija (aktoriai Gediminas Storpirštis, Giedrius Arbačiauskas ir redakcijos ,,Ateitis“ atstovas) vertino atlikėjus, atrinko tinkamiausias dainas Broniaus Krivicko 100-ųjų gimimo metinių paminėjimo renginiui.

Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai: Diana Boriak ir Gilmė Dainytė, Silvija Černiauskaitė, Ieva Baronaitė ir Rugilė Staskevičiūtė bei Adomas Mechovičius. Gimnazistus lydėjo sėkmė – Ievos ir Rugilės duetas moksleivių kategorijoje laimėjo I-ą, Adomas – II-ą vietas. Konkurso laureatai drauge su juos ruošusiu mokytoju Gražvydu Gasparavičium buvo pakviesti į teatre „Vilniaus klasika“ vykusią šventę – B. Krivicko 100-mečio minėjimą.

Šis renginys įprasmino poeto, partizano asmenybės reikšmę mūsų istorijoje ir kultūroje. Istorikė Luka Sinevičienė aptarė, kam šiuolaikiniam ateities žmogui reikalinga istorija, doc. Virginijus Gasiliūnas kalbėjo apie poeto B. Krivicko – ateitininko – veiklą, sudomino svarstymais, kas esame – praeitininkai, dabartininkai ar ateitininkai? Aktorių Giedriaus Arbačiausko ir Tomo Šeckaus skaitomos eilės atskleidė poeto lyrikos savitumą. Doc. Rita Tūtlytė analizavo asmens laikyseną B. Krivicko kūryboje. Smagu buvo matyti scenoje greta mokslininkų ir aktorių mūsų gimnazistus – renginio vedėjas aktorius Gediminas Storpirštis pasidžiaugė, jog sulaukta jaunųjų muzikantų iš Zarasų: Ieva, Rugilė bei Adomas, kuriems talkino Gilmė ir Vincas, atliko dvi savo kūrybos dainas.

Džiugu, kad taip jautriai ir prasmingai buvo pagerbta B. Krivicko asmenybė, savo gyvenimu oriai liudijusi, jog kūrybos bei žmogiškumo šviesa dalytis galima ir privalu bet kokiomis aplinkybėmis.

Gitana Kavaliauskaitė, nuotraukos autorės ir Gražvydo Gasparavičiaus