Zarasams skirtame forume

Pasitinkant vasarą į Zarasų r. savivaldybės viešąją biblioteką sukvietė forumas „Kryptis – Zarasai. Diskusijos apie laimingą miestą“. Jame dalyvavo Zarasų ateitimi besidomintys kraštiečiai, taip pat ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos direktorius Rimantas Bikulčius, I-ų klasių gimnazistai su mokytojomis Renata Žemaitiene ir šių eilučių autore – Gitana Kavaliauskaite, dalis III-ių klasių gimnazistų. Klausėmės lektorių paskaitų, dalyvavome kūrybinėse veiklose – dirbome grupėse ir siūlėme idėjas mūsų miesto ateičiai.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius, šokėjas Tomas Dapšauskas teigė, jog kelias į sėkmę – tai drąsa ir iniciatyvumas. Keistuolių teatro aktorius Eimantas Bareikis aptarė, kaip kūrybiškumas keičia gyvenimą; Zarasų r. savivaldybės tarybos narys Vytautas Eidėjus kalbėjo apie savanorystę kaip mokymosi būdą, o gidas, Zarasų r. savivaldybės tarybos narys Ramūnas Keršys – apie jaunimui palankią aplinką Zarasuose. Kiek kainuoja kvaila idėja, svarstė Modestas Stumbrys, renginių ir patirčių organizatorius, visuomenininkas.

Buvo smagu grupėse dalytis mintimis apie Zarasų ateitį, po to vėl visiems susirinkti, tik jau kitoje erdvėje: ant bibliotekos stogo grožėtis puikia panorama, Zarasaičio vandenimis, bendrauti, vaišintis picomis ir saldumynais. Buvo pristatyti ir grupių veiklos rezultatai – plakatuose pateiktos idėjos, ko trūksta Zarasams. Sužinojome, jog pasigendama sveikatingumo ir kūrybos centro, žiemos sporto centro, plaukimo mokyklos, interaktyvios, originalios vaikų žaidimų aikštelės, botanikos sodo mikrorajone, literatūrinio parko šeimoms, jaunimo kavinės ir parko bendravimui, piknikams, žaidimams ir kt. pomėgiams, palapinių miestelio, prekybos ir pramogų centro, golfo, žvejybos klubų. Galbūt bent dalis šių pasiūlymų ateityje virs realybe, o tądien forumo dalyviai buvo paskatinti mąstyti apie savo miestą, jo ateitį. Renginį baigė roko grupės „Begėdžiai“ koncertas – jaunimas smagiai pašoko.

Gitana Kavaliauskaitė, nuotraukos autorės