Zarasietis pasaulio fotonikos lyderių šimtuke

Dalinamės mums ypatinga naujiena. Vyresnysis inžinierius Dr. Romaldas Antanavičius – fotonikos lyderių šimtuke!

Žurnalas „Electro Optics“ jau antrus metus skelbia pasižymėjusių fotonikoje žmonių sąrašą „The Photonics 100“. Jį sudaro mokslininkai, išradėjai, startuoliai, OEM ir įrangos gamintojai, garsinantys ir puoselėjantys šią sritį visame pasaulyje.

Būti tokiame sąraše reiškia ne tik garbę, bet ir džiaugsmą dėl to, jog skiriamas nusipelnytas dėmesys visai lazeristų bendruomenei, o kartu – skatinami kurti ir kiti. Tam pritaria ir Romaldas: „Labiausiai džiaugiuosi po manęs ateinančia jaunųjų talentų karta – jie eina į priekį, sukuria puikių dalykų, gera su jais kartu dirbti.“

Pats Romaldas – derinamų bangų ilgio lazerių meistras. Vienas iš tokių lazerių, prie kurio vystymo jis ženkliai prisidėjo, yra fotoakustinis „PhotoSonus“ – tikime, padėsiantis sukurti įrankius, galėsiančių išgelbėti daug gyvybių. Juo bus galima atlikti ankstyvąją krūties vėžio diagnostiką ypač saugiai, tiksliai, neskausmingai ir be invazijos. Ir tai – tik vienas iš Romaldo kūrinių.

                      Mums nepaprastai malonu pažymėti, kad dr. Romaldas Antanavičius yra mūsų gimnazijos absolventas. Jo fizikos mokytojas buvo Jonas Andriūnas.

www.ekspla.lt ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos informacija